بازگشت
۲۷ دی ۱۳۹۵
استقبال سنندجی‌ها از «خاطرات اسب سیاه»
اخبار و رویدادها

هنر و تجربه: مراسم افتتاحیه اکران فیلم سینمایی «خاطرات اسب سیاه» ساخته شهرام علیدی شنبه شب در پردیس سینمایی بهمن شهر سنندج برگزار شد. این مراسم با استقبال شهروندان سنندجی روبرو شد.

نمایش فیلم «خاطرات اسب سیاه» در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هرهفته در سانس ساعت ۱۸ در سینما بهمن سنندج ادامه پیدا می‌کند. این فیلم به زبان کردی، با عوامل پشت دوربین ایرانی و بازیگرانی از کردستان ترکیه ساخته شده است و از دی‌ماه در گروه سینمایی هنروتجربه روی پرده رفته است.

«خاطرات اسب سیاه» داستان گروهی پنج نفره از جوانان است که در کردستان ترکیه برای آموزش زبان کردی به کودکان منطقه تلاش می‌کنند. ئاسکه یکی از دختران این گروه کشته شده و جسد او را در چاهی در مرکز یک شهر کوچک انداخته‌اند. حالا گروه درصدد است جسد او را بیرون آورد و یکی یکی به وصیت‌های او عمل کند. یکی از این وصیت‌ها این است که ئاسکه می‌خواهد اسبی که خودش بزرگ کرده برای آخرین بار برسر جنازه او حاضر شود.

شهرام علیدی فیلم‌ساز سنندجی تاکنون دو فیلم بلند به نام‌های «زمزمه با باد» و «خاطرات اسب سیاه» و ۱۱۱ فیلم کوتاه و مستند را کارگردانی کرده است. بازیگران فیلم شامل براک توزون آتاج، دیمن زندی، شنای آیدین، ویلدان آتاسوار، بلال بلوت، عزیز چاپکورت و مریم بوبانی هستند و تارا جاف و شوال سام نیز حضور کوتاهی در فیلم دارند.

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.