بازگشت
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
نشست مطبوعاتی «همه می‎دانند» در کن برگزار شد
اصغر فرهادی:میل قلبی‎ام نمایش فیلم در ایران است
اخبار و رویدادها

هنروتجربه:اصغر فرهادی و بازیگران فیلمش در فتوکال و مصاحبه مطبوعاتی جشنواره کن شرکت کردند و به سوالاتی درباره فیلم پاسخ دادند.

فرهادی در این مراسم در پاسخ به سوالی درباره احساسش از واکنش تماشاگران گفت:«خیلی خوشحال بودم که فیلم به زبان و فرهنگ دیگری ساخته می شود. نگران بودم اسپانیایی‌ها همذات پنداری نکنند ولی وقتی دیدم همه گروه هیجان زده بودند و استقبال کردند خیلی خوشحال شدم و برایم بسیار باارزش بود. سوای همه این چیزها هیچ موقع در رویا هم نمی دیدم که همکاری با این تعداد افراد یک دل و دوست داشتنی داشته باشیم.»

باردم هم درباره نقشش در این فیلم و رابطه خودش و همسرش توضیح داد:« ما از این درک که واقعیت و داستان با هم متفاوت هستند برخوردار هستیم و تفاوت بین واقعیت و داستان را درک می کنیم و این برایمان سخت نیست، چالش برانگیز است ولی الهام بخش هم است.»

پنه لوپه کروز هم عنوان کرد:«از دیدن فیلم خیلی نگران بود و وقتی اولین بار فیلم را دید قلبش خیلی سریع می زد. ما پنج سال درباره این پروه فکر می‌کردیم.»

ریکاردو دارن نیز درباره کار کردن با فرهادی گرا فوق‌العاده توصیف کرد:« خیلی فوق العاده است و ما می‌توانستیم شخصیت‌هایمان را گسترش دهیم و خیلی خوشحال هستم که این فیلم را بازی کردم. بازی با این جمع خیلی باعث افتخار بود.»

اصغر فرهادی درنشست خبری فیلم «همه می‌دانند» در جشنواره کن هم تاکید داشت که هم‌چنان اولویت من ساخت فیلم در ایران است و امیدوارم فیلم جدیدم در ایران نیز اکران شود.

اصغر فرهادی در این نشست با همراهی پنه لوپه کروز، خاویر باردم، ریکاردو دارین و تهیه‌کننده این فیلم الکساندر ماله‌گای و آلوارو لونگاریو حضور یافت.

او که تاکنون یک فیلم در فرانسه و یک فیلم در اسپانیا را کارگردانی کرده،در بخشی از این نشست درباره ساخت فیلم در یک فرهنگ و زبان دیگر و رسیدن به ایده‌های ساخت و ساختاربندی آن‌ها توضیح داد: «واقعا کار کردن در یک فرهنگ و زبان دیگر کار دشواری است اما یک راه وسطی هم وجود دارد، من درباره مشترکات میان فرهنگ‌ها کار کرد%

دیــدگاه ها و نــظرات