بازگشت
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
انتشار تیزر «قلب سیمرغ» به مناسبت روز فردوسی
اخبار و رویدادها

هنروتجربه: تازه‌ترین تیزر انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» ساخته زنده‌یاد وحید نصیریان در آستانه روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی رونمایی شد.
در آستانه روز پاسداشت زبان فارسی و به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در تاریخ سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، تازه‌ترین تیزر انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» ساخته زنده یاد وحید نصیریان که این روزها در گروه سینمایی هنروتجربه در حال اکران است، رونمایی شد.
به گفته مهدی ابوهاشم از فیلم‎نامه‌نویسان «قلب سیمرغ»، این فیلم روایت داستانی با سابقه تاریخی و افسانه‌ای از اسطوره‌ها و آمیزه‌ای از داستان‎‌های کهن ایرانی و شاهنامه فردوسی است.
در این فیلم انیمیشن که توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است، بازیگرانی چون حمید فرخ‌نژاد در نقش «رخش»، رضا کیانیان در نقش «شیردال»، الهام پاوه نژاد در ۲ نقش «آفرین» و «هما»، پرویز پورحسینی در نقش «سپنتا»، امین قاضی در نقش «رها»، علیرضا طاهری در نقش «رستم»، آرزو آذری در نقش «مینو» و وحید نصیریان در نقش «دم شیرال» صداپیشه نقش‌هایی هستند که نصیریان در «قلب سیمرغ» خلق کرده است.
تازه‌ترین تیزر انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» توسط محراب مشهدبان در گروه سینمایی هنرو تجربه تولید شده است.

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>