بازگشت
۲۱ بهمن ۱۳۹۷
شورای سیاستگذاری «هنروتجربه» خواستار شد
توجه بیشتر به فیلم‎های هنری و تجربی در جشنواره ملی فجر/ واکنش به نام یک سیمرغ
اخبار و رویدادها

هنروتجربه:شورای سیاستگذاری موسسه «هنروتجربه» نسبت به سیمرغی که در جشنواره ملی فیلم فجر با نام هنروتجربه ولی بدون حضور نماینده‎ای از سوی این گروه سینمایی اهدا می‎شود، واکنش نشان داد.

به گزارش روابط عمومی «هنروتجربه»، با توجه به این‌که در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر سیمرغی با عنوان «هنروتجربه» اهدا می‎شود، شورای سیاستگذاری گروه سینمایی «هنروتجربه» نسبت به عنوان این جایزه واکنش نشان داد.

جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه «هنروتجربه» با اشاره به این نکته که سیمرغ هنروتجربه در حالی اهدا می‎شود که نماینده‎ای از این گروه سینمایی در هیات انتخاب و داوری جشنواره حضور ندارند، نظرات شورای سیاستگذاری این گروه سینمایی را منتقل کرد.

شورای سیاستگذاری معتقد است این سیمرغ در حالی در جشنواره ملی فیلم فجر اهدا می‎شود که هیات انتخاب و داوری به نمایندگی از گروه سینمایی «هنروتجربه» در جشنواره حضور ندارند و هم‌چنین از آنجا که این عنوان مشخصا به نام این گروه سینمایی ارجاع می‎دهد، لذا شورای سیاستگذاری خواستار این است که عنوان این سیمرغ تغییر کند و یا نمایندگانی از سوی این گروه سینمایی در بخش انتخاب و داوری حضور داشته باشند تا در پی این اتفاق توجه بیشتر و تخصصی‌تری به فیلم‎های هنری و تجربی مبذول شود. اعضای شورا همچنین با استقبال از بازگشت بخش نگاه نو ویژه فیلم اولی‎ها به جشنواره فیلم فجر و رویکرد جدی‎تر به پذیرفتن فیلم‌هایی با نگاه هنری و تجربی در این رقابت سینمایی، امیدوار است مسئولان سینمایی به ایجاد بخش مستقل هنر و تجربه نیز اقدام کنند تا از این مسیر این بخش از سینمای ایران که با خود موضوعات و ساختار متفاوتی می‎آورند، تقویت شود.

شورای سیاستگذاری و مدیران گروه «هنروتجربه» با احترام به نمایندگان سینمای هنری و تجربی در جشنواره و برگزیده این بخش، ابراز امیدواری می‌کند که در دوره بعدی جشنواره ملی فیلم فجر سینمای هنروتجربه دارای بخش مستقل شود و یا جشنواره‎ای ویژه فیلم‌های هنری و تجربی به شکل مستقل برگزار شود تا از این مسیر فیلم‌سازانی که رویکرد متفاوتی به سینما دارند، فرصت بروز و ظهور بیشتری داشته‌باشند.

گروه سینمایی «هنروتجربه» از سی و سومین دوره جشنواره با معرفی فیلم‌های خود به جشنواره ملی فیلم فجر، داوری و اهدای تندیس هنروتجربه را نیز برعهده داشت ولی از دوره سی و ششم با تغییر تندیس هنروتجربه به سیمرغ، هیات انتخاب و داوری این بخش حذف شد. این گروه سینمایی سال گذشته نیز موضع خود را نسبت به این سیمرغ که با نام هنروتجربه ولی بدون داوری نمایندگان گروه اهدا می‎شود، اعلام کرده بود.

در حال حاضر گروه «هنروتجربه» در جشنواره‌هایی چون فیلم کوتاه تهران و سینماحقیقت بهترین‌ها را به داوری خود معرفی می‌کند.

 

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.