بازگشت
۲۷ فروردین ۱۳۹۷
حضور «ائو/خانه» در جشنواره فیلم پکن
اخبار و رویدادها

هنروتجربه: فیلم سینمایی «ائو» (خانه) به کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر یوسفی‌نژاد که سال جدید را با حضور در سه جشنواره بین‌المللی دهلی‌نو، موسسه فیلم دانمارک و جشنواره فیلم استانبول آغاز کرده است، در هشتمین جشنواره فیلم پکن و بیست‌ونهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی در دانشگاه یوسی‌ال‌ای حضور دارد.

هشتمین جشنواره فیلم پکن از ٢٦ فروردین تا ٢ اردیبهشت( ١٥ تا ٢٢ آوریل)در چین برگزار می‎شود. در این دوره از جشنواره فیلم «ائو/خانه» ساخته اصغر یوسفی‌نژاد در بخش مسابقه فیلم‌های اول با عنوان «آینده به پیش» به نمایش در می‎آید و فیلم‌ «تابستان داغ» ساخته ابراهیم ایرج زاد در بخش مسابقه اصلی جشنواره با عنوان جایزه تیانتان شرکت می‎کند. فیلم «ائو/خانه» با حضور کارگردان در این جشنواره برپرده می‎رود. پخش بین‌المللی این فیلم را محمد اطبایی برعهده دارد.

بیست‌ونهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی در دانشگاه یوسی‌ال‌ای شهر لس آنجلس از ٨ تا ٢٩ اردیبهشت(٢٨ آوریل تا ١٩ مه) با حضور فیلم «ائو/خانه» و دیگر فیلم‌های ایرانی برگزار می‎شود. در این دوره از جشنواره فیلم‌های ایرانی در دانشگاه یوسی‌ال‌ای شهر لس آنجلس ، ١٢ فیلم از جمله «٢٤ فریم» عباس کیارستمی و با حضور احمد کیارستمی، «باشو غریبه کوچک» ساخته بهرام بیضایی و با حضور کارگردان، «نگار» ساخته رامبد جوان، «ائو/خانه»،«بدون تاریخ، بدون امضا» ساخته وحید جلیلوند، «لرد»از محمد رسول اف، «کارت پرواز» ساخته مهدی رحمانی و با حضور کارگردان، «والدراما» ساخته عباس امینی، «تمارض» ساخته عبد آبست، «سد معبر» ساخته محسن قرایی، «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده و «نقطه طلایی» ساخته پوریا کاکاوند به نمایش درمی‎آیند.

«ائو/خانه» که از سال گذشته در گروه هنروتجربه اکران شده و نمایش آن این روزها نیز ادامه دارد، اولین فیلم بلند اصغر یوسفی نژاد است. این فیلم به زبان آذری ساخته شده و اولین بار در جشنواره سی وپنجم فیلم فجر به عنوان نماینده هنروتجربه به نمایش درآمد.

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>