بازگشت
۲۱ اسفند ۱۳۹۶
«ترخیص» متقاضی حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر
اخبار و رویدادها

هنروتجربه: کارگردان فیلم کوتاه «ترخیص» که با موضوع فروش نوزادان در تهران ساخته شده است، فرم حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر را پر کرد.

آزاده موسوی کارگردان سینمای مستند و کوتاه درباره فیلم کوتاه «ترخیص» به خبرگزاری مهر گفت: «این فیلم کوتاه به تازگی در بخش مسابقه جشنواره آمریکایی «اسپن» پذیرفته شده  که این جشنواره ۱۴ فروردین ماه سال ۹۷ در کشور آمریکا برگزار می‌شود و یکی از جشنواره‌های جهانی مهم برای حضور آثار برتر در اسکار است.»

او ادامه داد: «ترخیص به مدت ۱۴ دقیقه و ۳۸ ثانیه ساخته شده است که اولین نمایش آن در جشنواره فیلم کوتاه تهران بود و نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردانی و صدا شد.»

این کارگردان درباره موضوع فیلم «ترخیص» بیان کرد: «این فیلم درباره فروش نوزاد در بیمارستان‌ها ساخته شده است. در ابتدا می‌خواستم مستند آن را جلوی دوربین ببرم که متوجه شدم مافیای قدرتمندی در زمینه فروش نوزاد در تهران وجود دارد و در نهایت فیلم داستانی کوتاه این اثر را جلوی دوربین بردم.»

موسوی توضیح داد: «تهیه کنندگی این پروژه برعهده عباس امینی بوده و فیلم با همکاری گروه فیلم‌زادسازی الف ساخته شده است. این فیلم قرار است در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور داشته باشد.»

موسوی درباره چگونگی انتخاب این موضوع بیان کرد: «به خاطر دارم چند سال پیش خبری درباره دستگیری یک گروه ۵ نفره شامل یک پزشک، ۲ پرستار و ۲ نفر در ثبت احوال بود که با فروش نوزاد توانسته بودند ۵ میلیارد تومان بدست آورند.»

آزاده موسوی با همکاری مشترک کورش عطایی تاکنون مستندهایی چون «از ایران یک جدایی» که در گروه هنروتجربه اکران شده‎ و«در جست‌وجوی فریده» را کارگردانی کرده‎است. این مستند در جشنواره سینما حقیقت برنده تندیس هنروتجربه شد.

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>