بازگشت
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
خاویر باردم:«همه می‎دانند» شما را میخکوب می‎کند
اخبار و رویدادها

هنروتجربه: خاویر باردم در یک مصاحبه از همکاری با اصغر فرهادی، وودی آلن زندگی سینمایی با پنه‌لوپه کروز و فراز و نشیب حضور « همه می‌دانند» در جشنواره کن صحبت کرد.

این بازیگر اسپانیایی برنده اسکار در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه با اشاره به تصمیم شجاعانه اصغر فرهادی برای ساخت فیلم به زبانی که آن را نمی‌داند گفت: «با دیدن فیلم «گذشته» متوجه شدم که او توانایی انجام این کار را به خوبی دارد.»

باردم ۴۹ ساله که همراه همسرش پنه‌لوپه کروز برای نهمین‌بار در فیلم «همه می‌دانند» هم‌بازی شده‌اند، عنوان کرد: «فیلم فرهادی با فیلم «ویکی کریستینا بارسلونا» که در اسپانیا بازی کردم، متفاوت است. فیلم وودی آلن درباره کلیشه‌ها و چیزهایی است که گردشگران خارجی در پی آن هستند و برای آن به بارسلون می‌روند اما فیلم فرهادی چیز متفاوتی است. فرهادی بسیار واقع‌گراست . در فیلم او رایحه اسپانیا را حس می‌کنم. در آن به این کشور، شهر و مردمانش باور دارم.»

او با اشاره به این‌که همراه با پنه‌لوپه کروز توضیحاتی درباره زبان و پیچیدگی جمله‌های اسپانیایی به فرهادی داده بیان کرد: «خود او از پیش چیزهای زیادی می‌دانست و این فیلم ۹۹ درصد فیلم او و با تمام عناصر «یک فیلم فرهادی» است.»

باردم ادامه داد: «معمولا داستان‌های فیلم فرهادی درباره افراد بسیار خوب و ساده‌ای است که در شرایط بسیار دشوار و متناقض‌ قرار گرفته‌اند اما در این فیلم جدید وجه هیجانی و تعلیق فیلم است که موجب می‌شود بخواهید بدانید چه چیزی در حال روی دادن است که شما را روی صندلی‌تان میخکوب می‌کند.»

خاویر باردم که در دومین فیلم متوالی پس از «اسکوبار» با پنه‌لوپه کروز همبازی شده است، تاکید کرد که این همکاری پیاپی اتفاقی بوده است: «ما اول فیلم «اسکوبار» را بازی کردیم و بعد در فیلم «همه می‌دانند» و البته این دو فیلم و دو نقش بسیار متفاوت هستند، اما هم‌بازی شدن در سینما، زندگی خانوادگی را برای ما ساده‌تر کرده است. باید تخیل و واقعیت را از هم جدا کنیم. ما با کارگردانان تمرین و درباره فیلم صحبت می‌کنیم اما زمانی که به خانه بازمی‌گردیم دیگر درباره آن بحث نمی‌کنیم.»

باردم با اشاره به این‌که فیلم «همه می‌دانند» از بسیاری از فیلم‌هایی که در اسپانیا ساخته می‌شود، اسپانیایی‌تر است گفت افتخار بزرگی است که جشنواره کن را با فیلمی از فرهادی افتتاح می‌کنیم اما این در عین حال یک ریسک و مسئولیت نیز هست.

هفتادویکمین جشنواره فیلم کن از فردا ۸ می (۱۸ اردیبهشت) افتتاح می‌شود و تا ۱۹ می ( ۲۹ اردیبهشت) ادامه دارد.

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.