بازگشت
۲۱ مرداد ۱۳۹۷
درناز حاجی‎ها:فیلم‌سازان کوتاه با همدلی کنار یکدیگر ایستاده‌اند
اخبار و رویدادها

هنروتجربه:درناز حاجی‌ها معتقد است فیلم‌سازان کوتاه با همدلی در کنار یکدیگر ایستاده‌اند و تنها به دنبال دیده شدن فیلم‌های کوتاه هستند.

درناز حاجی‌ها، کارگردان فیلم کوتاه «مارلون» با اشاره حضور فیلم خود در بسته دوم اکران فیلم‌های کوتاه تابستانه به خبرگزاری مهر گفت:«فیلم کوتاه «مارلون» در لندن و با بودجه‌ای نزدیک به ۸۰ پوند و با کمک دوستانم ساخته شده است. خوشبختانه این فیلم کوتاه توانست موفقیت‌های بسیاری به دست آورد و جایزه ویژه هیات داوران سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران را دریافت کرد. همچنین به عنوان یکی از نامزدهای سیمرغ بلورین سی و ششمین جشنواره فیلم فجر معرفی شد.»

او در مورد اکران این فیلم در هنروتجربه بیان کرد:«بسیار خوشحالم که «مارلون» در کنار دیگر فیلم های کوتاه در گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران می شود. خوشبختانه صاحبان فیلم‌های پکیج اول همگی از دوستان ما هستند و برای اکران مناسب و موفق پکیج دوم ما را راهنمایی کردند و تجربیات خود را در اختیار ما گذاشتند تا ما نیز بتوانیم از این تجربه‌ها به نفع اکران مناسب فیلم‌های خود استفاده کنیم.»

حاجی‌ها در مورد همکاری میان کارگردان‌های فیلم کوتاه نیز گفت:«خوشبختانه یکی از مهم‌ترین اتفاق‌هایی که در سینمای کوتاه رخ داده، این است که فیلم‌سازان کوتاه با همدلی در کنار یکدیگر ایستاده‌اند و تنها به دنبال دیده شدن فیلم‌های کوتاه هستند. این به آن معنا نیست که رقابتی در زمینه اکران وجود نداشته باشد اما بیش از هرچیز سینما از ارزش بیشتری برای ما برخوردار است.»

حاجی‌ها با اشاره به اکران فیلم کوتاه در خارج از کشور توضیح داد:«اکران فیلم کوتاه در همه جای جهان نسبت به توقع فیلم‌ساز کوتاه، چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد چرا که فیلم کوتاه مخاطب عام ندارد و از درآمدزایی قابل توجهی برخوردار نیست. خوشبختانه اکران نوروزی فیلم‌های کوتاه با موفقیت خوبی همراه و بسیاری از سالن‌ها کاملا پر شده بود.»

کارگردان فیلم «مرضیه» بیان کرد:«به عنوان مثال در انگلیس فیلم‌های کوتاه، بیشتر در مدارس یا جشنواره‌ها نمایش داده می‌شود و می‌توان گفت اکران‌های محدودتری دریافت می‌کنند.»

حاجی‌ها درباره نحوه استقبال مردم از بسته‌های فیلم‌های کوتاه گفت:«خوشبختانه اولین سالن ما با فروش کامل بلیت همراه بود و این می‌تواند نشانه‌های خوبی به همراه داشته باشد به خصوص اینکه قرار است در شهرستان‌ها نیز این فیلم‌ها اکران شود و امیدوارم بتوانیم سانس‌های بهتر و بیشتری دریافت کنیم.»

 

 

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.