بازگشت
۱۹ خرداد ۱۳۹۵
«رویاهای دم صبح» راهی نروژ می‌شود
اخبار و رویدادها

هنروتجربه: فیلم مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی در جشنواره بین‌المللی کوتاه نروژ پذیرفته شد.

فیلم مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی در تازه‌‌ترین حضور خود در بخش ویژه سی‌و‌نهمین جشنواره بین‌المللی کوتاه نروژ پذیرفته شد. این جشنواره که یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌ها در نروژ به شمار می‌رود از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه در شهر گریمشتاد نروژ برگزار می‌شود. هر ساله در این جشنواره در بخش ویژه تعدادی اندک از فیلم‌های مستند dreadlock rasta مطرح و روز جهان توسط دبیر جشنواره به مخاطبان جشنواره ارائه می‌شود. امسال از بین فیلم های مستند مطرح جهان، ۶ فیلم در این بخش انتخاب شد. این فیلم‌ها در جشنواره‌ها و رویدادها‌ی مهم بین المللی امسال جوایز‌‌ی مهم را از آن خود کردند.

علاوه بر «رویاهای دم صبح » می توان به فیلم مستند «لو وبهولد، خیال پردازی‌های یک جهان یکپارچه» ساخته ورنر هرتزوگ، «آتش در دریا» ساخته جیان فرانکو رزی، «فیلمبردار» ساخته کریستین جانسون، «وی نر» ساخته جاش گریک من و آلیس استینبرگ اشاره کرد. این فیلم‌ها در بیشتر لیست‌های مستندهای برتر سال ۲۰۱۶ جهان دیده می‌شوند.

این فیلم تاکنون در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی جوایزی را به خود اختصاص داده است.

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.