بازگشت
۲۰ تیر ۱۳۹۷
زندگی پروین اعتصامی بر پرده سینما نقش می‎بندد
اخبار و رویدادها

هنروتجربه:زندگی پروین اعتصامی در قالب فیلم سینمایی با نام موقت «پروین» تا پایان امسال ساخته می‌شود.

فيلم‌نامه اين فيلم توسط نغمه ثمينی نمایش‌نامه‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس در حال نگارش و قرار است در این فیلم روایت جديدی از زندگی اين شاعره که روایتی متفاوت با ديدگاه‌های رسمی و رايج به نمایش گذاشته شود.

به گفته نغمه ثمینی، نويسنده اين فيلم‌نامه، پروين اعتصامی شاعری است كه در زير سايه خوانش‌های رسمی گم شده است و شايد آن‌چه بيش از اشعار پروين اهميت داشته باشد، نحوه زندگی اوست. زنی كه با جسارت پاي شعر ايستاد و راه را برای آيندگان گشود.

سفارش‌دهنده و مدیر این پروژه شهنام شهباززاده است که به تازگی با یکی از کارگردانان مطرح سینمای ایران برای تولید این اثر وارد مذاکره شده و به توافق اولیه رسیده‌اند.

رخشنده اعتصامی معروف به پروین اعتصامی در ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ در تبریز به دنیا آمد و در ۱۵ فروردین ۱۳۲۰ در تهران درگذشت. او یکی از مشهورترین شاعران زن ایران است. زادروز پروین اعتصامی به عنوان «روز بزرگداشت پروین اعتصامی» نام‌گذاری شده ‌است.

 

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>