بازگشت
۱۳ آذر ۱۳۹۶
با حضور بازیگرانی چون سعید پورصمیمی،نیکی کریمی، مهتاب کرامتی،هنگامه قاضیانی و...
«شاید عشق نبود» به هنروتجربه می‌آید
اخبار و رویدادها

هنروتجربه:فهرست بازیگران «شاید عشق نبود» به کارگردانی سعید ابراهیمی‌فر کنجکاوی برانگیز است، از سعید پورصمیمی و نیکی کریمی و پانته‌آ بهرام تا هنگامه قاضیانی ، سیامک انصاری ،مهتاب کرامتی و هوشنگ مرادی کرمانی که همگی نقش‌های کوتاهی در این فیلم دارند.«شاید عشق نبود» از ۱۵ آذر بر پرده سینماهای گروه هنروتجربه می‌رود.

کارگردان این فیلم سعید ابراهیمی‌فر اولین تجربه کارگردانی خود را با یک فیلم متفاوت در سال ۱۳۶۷ رقم زد،«نارونی» که تا سالیانی بعد هم به عنوان نمونه فیلم‌های خاص از آن نام برده می‌شد. ابراهیمی‌فر که سینما را با دستیار کارگردانی آغاز کرده بود،سال‌ها  بعد از ساخت «نارونی» فیلم بلند دیگری را کارگردانی نکرد تا سال ۱۳۷۹ که «تک درخت‌ها» را مقابل دوربین برد و سال ۱۳۸۳ هم «مواجهه» را ساخت که این دو فیلم تاکنون به نمایش درنیامده‌اند.

تولید فیلم «شاید عشق نبود» با شرایط سخت و بدعهدی تهیه‌کننده مواجه شد و برای همین هم زمان تولید و آماده نمایش شدن فیلم در بازه زمانی ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۵ ذکر شده‌است. در واقع ابراهیمی‌فر پس از بدعهدی تهیه‌کننده‌ و تغییر آن، تصمیم گرفت سه طرح کوتاه را کنار هم گذاشته و در آن سه وضعیت ممکن برای یک فیلم‌ساز را به تصویر بکشد.

او درباره موضوع این فیلم گفته است: «می‌خواستم در این سه قصه نشان بدهم که وقتی وجه مالی تولید فیلم و حضور سرمایه‌گذار اتفاق نمی‌افتد، داستان چگونه پیش خواهد رفت. می‌خواستم بگویم اگر کسی در راه انجام پروسه تولید ایده تا فیلم‌نامه و فیلم باشد و ناگهان یک کات این وسط رخ دهد، چه می‌شود؟ سه وضعیت محتمل است برای یک فیلم‌ساز. یک: آشفتگی روحی، دو: خشونت و سومی: مماشات.»

در کارنامه این کارگردان ساخت چند مجموعه تلویزیونی و چندین تله فیلم نیز دیده‌می‌شود.ابراهیمی فر هم‌چنین به عنوان بازیگر در چند فیلم از جمله «اشکان، انگشتر متبرک»، «ماهی و گربه»، «یک شب» و «جینگو» ایفای نقش کرده‌است.

«شاید عشق نبود»/کارگردان و نویسنده فیلم‌نامه :سعید ابراهیمی فر -مدیر فیلم‌برداری :همایون پای ور- صدابرداران :مهران ملکوتی،محمد صالحی- تدوین:سعید یاسی پور،عليرضا رضايی-مشاور کارگردان:شهرام مکری- مجری طرح :سعيد حقانی- بازیگران :سعید ابراهیمی‌فر،پانته آ بهرام،سعید پورصمیمی ،نیکی کریمی، مهتاب کرامتی ،هنگامه قاضيانی، حسن پورشیرازی ،مهدی احمدی، لاله اسکندری، سحر ذکریا ، حمید رفیعی ،سیروس همتی، سیامک انصاری، محسن شریفی ،سیاوش درخشی ،پوریا آذربایجانی،هوشنگ مرادی کرمانی ،قربان نجفی،سمانه وفایی  پدرام شریفی-تهیه‌کنندگان:آرش سجادی حسینی ،علی گلبهاران

خلاصه داستان:عروسک فروشی در پارک، ماجراهایی که بر سر دوست سینماگرش آمده‌است را برای دختر جوانی بازگو می‌کند. دختر جوان که از عوامل فیلمی است که در آن‌سوی پارک مشغول فیلم‌برداری آن هستند، در انتها به هویت مرد عروسک فروش پی می‌برد.

 

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>