بازگشت
۲۲ خرداد ۱۳۹۷
فرشاد فداییان دلواپسی‌های اوسا احمد نجار را به تصویر کشید
اخبار و رویدادها

هنروتجربه:تصویربرداری و تدوین مستند «اوسا احمد نجار و موریانه‌ها» به کارگردانی فرشاد فدائیان به پایان رسید.

فرشاد فدائیان، کارگردان درباره‌ شیوه شکل‌گیری این مستند گفت:«زمانی که فیلم «عشاق مزرعه نیشکر» را در روستایی در مازندران می‌ساختم، با اوسا احمد نجار آشنا شدم و پس از موافقت شورای مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، ساخت آن را آغاز کردم.»

او ادامه داد:«در حال حاضر تصویربرداری و تدوین این مستند تمام شده و پیش‌بینی می‌شود دو ماه دیگر با پایان صداگذاری و ساخت موسیقی، فیلم آماده نمایش شود.

مستند «اوسا احمد نجار و موریانه‌ها» روایت تصویری زندگی اوسا احمد است که تمام اهالی روستای نیمه کوهستانی- نیمه جنگلی ریکنده مازندران می‌شناسند. او در و پنجره و سقف خانه‌های بیشتر اهالی ریکنده و روستاهای همجوار را به دست خود اره کرده و ساخته است. اوسا احمد مردی است چابک با جثه‌ای نحیف و اگرچه افتاده، اما هنوز در سودای کوفتن و اره کردن. او تکه زمینی دارد برای کشت نیشکر و دختری گرفتار عارضه‌ کلیه؛ حالا هم دلواپس سلامت دختر سی و دو ساله‌ خود است و هم دلواپس خانه‌ خود که مانند دیگر خانه‌های دست‌ساخته‌اش در روستا، از موش و موریانه در معرض فروپاشی‌ است.

عوامل تولید مستند «اوسا احمد نجار و موریانه‌ها» عبارتند از: پژوهش، تصویر، کارگردانی، تدوین و تهیه‌کننده: فرشاد فداییان، دستیار تصویر و صدا:فراز فداییان، دستیار تدوین و ویرایش صدا:علیرضا براتی، عکس: ریحانه محمودی، موسیقی:علی چولایی، محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>