بازگشت
۲۹ خرداد ۱۳۹۶
با رونمایی از کتاب«در ستایش زندگی عباس کیارستمی»
مراسم نکوداشت خالق «زندگی و دیگر هیچ» برگزار می‌شود
اخبار و رویدادها

هنروتجربه: مراسم نکوداشت عباس کیارستمی باعنوان «در ستایش زندگی» به همت مدرسه‌ ویژه روز پنجشنبه اول تیرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در این مراسم که مصادف است با سالروز خالق«زندگی و دیگر هیچ» وساعت ۱۷:۳۰ در سالن استاد جلیل شهناز برپا می‌شود؛ علاوه بر سخنرانی‌ تعدادی از هنرمندان و دوستان عباس کیارستمی، فیلم کوتاهی برگرفته از از قسمت‌های مختلف آثار سینمایی این هنرمند(۱۳۸۹-۱۳۴۹) به انتخاب امیر اثباتی، به همراه بخش‌هایی از گفت‌و‌گوی امیر اثباتی و محمود رضا بهمن‌پور با این کارگردان جهانی نمایش داده می‌شود.

نمایشگاهی از آثار طراحی گرافیک کیارستمی بخش دیگری از این مراسم نکوداشت است که همزمان با این مراسم در گالری استاد مرتضی ممیز افتتاح شده و تا نهم تیر ادامه دارد. در این نمایشگاه، ۴۳ اثر شامل پوستر، جلد کتاب و CD، نشانه و نشانه‌نوشته، طراحی تیتراژ و عکس به نمایش گذاشته می‌شود که تنها بخش کوچکی از آثار طراحی گرافیک کیارستمی است.

در ستایش زندگی

این مجموعه با یاری امیر اثباتی، نگار اسکندرفر، علی بختیاری، علی بوستان، محمودرضا بهمن‌پور، ابراهیم حقیقی، آرش صادقی، سیف‌الله صمدیان، مجید عباسی، بهمن کیارستمی، معراج قنبری، آریا کسائی، هیربد لطفیان، سلما منشی‌زاده، موزه‌ گرافیک ایران و مدرسه‌ ویژه گردآوری شده است.

رونمایی از کتاب «در ستایش زندگی عباس کیارستمی» از دیگر برنامه‌های این مراسم است. این اثر حاصل گفت‌و‌گوی امیر اثباتی و محمودرضا بهمن‌پور با عباس کیارستمی در مدرسه‌ ویژه در ۳۱ خرداد ۱۳۹۲است که به همراه آثار گرافیک ایشان، به کوشش امرالله فرهادی در ۱۳۲ صفحه گردآوری شده و توسط انتشارات ویژه‌نگار و با همکاری انتشارات نظر منتشر می‌شود.

 

 

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>