بازگشت
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
مریم بحرالعلومی:قصد اكران فیلم در گروه هنروتجربه را داریم
اخبار و رویدادها

هنروتجربه: «پاسیو»تجربه اول مریم بحرالعلومی که برای اولین بار در جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمد،به گفته کارگردانش در گروه هنروتجربه اکران می‌شود.

مریم بحرالعلومی کارگردان فیلم سینمایی «پاسیو» که در سی وششمین جشنواره جهانی فيلم فجر سيمرغ بهترين كارگردان آسيايى را از آن خود كرد، در ارتباط با آخرین وضعیت این فیلم به صبا گفت: «به زودى براى اكران فیلم با گروه هنر و تجربه مذاكره خواهیم کرد. «پاسیو» تجربه‌اى اول و مستقل است كه از ابتدا تصميم داشتم با مخاطب خاص آن را درمیان بگذارم و قطعا گروه هنرو تجربه این خواسته را میسر می‌کند.»

بحرالعلومی در خصوص زمان اکران فیلم اضافه کرد: «در ابتدا باید دید فیلم در جشنواره‌هایی که برای پخش بین‌المللی آن‌ها توسط كمپانى الى ايميج برنامه‌ریزی شده است ، چگونه پیش می‌رود. اميدواريم در پاییز یا زمستان شرايط اکران برای‌مان فراهم شود ولی هنوز برنامه‌ریزی قطعی انجام نشده است.»

او درباره بازخوردهای دریافتی مخاطبان در سی وششمین جشنواره جهانی فجر عنوان کرد: «هم در اکران مردمی که در سینما فلسطین داشتیم و هم در کاخ جشنواره، نظرات بسیار مثبتی را از جانب مهمانان خارجی، منتقدان و مخاطبان دریافت کردیم كه برای‌مان قوت قلب بود و باعث شد در این جشنواره خستگی من و گروه سازنده همراهم به واقع دربیاید. خوشحالم که با اولین حضور جشنواره‌اى، در جشنواره جهانی فجر مورد توجه قرار گرفتيم.»

بحرالعلومی درخصوص فعالیت تازه‌اش توضیح داد: «ایده‌ای داشتم که با یکی از همكاران فیلم‎نامه نویس مطرح كردم ودر حال تحقیقات پيش از نگارش هستیم. در فيلم جديدم به سوژه‌اى خاص و اجتماعی خواهم پرداخت.»

بهناز جعفری، محدثه حیرت، کریم امینی، یاسمن ترابی، حسین ملکی، بهروز قادری، سحر غمخوار، محمدرسول صفری و بابک انصاری، پوریا پورسرخ و شقایق فراهانی در ‎«پاسیو» ایفای نقش کرده‌اند.«پاسیو» قصه‌ای زنانه را در بستر شهر روایت می‌کند و بر اساس فیلم‎نامه‌ای با عنوان «زنگ پشت بام» نوشته حامد قاسمی مقابل دوربین رفته است.

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>