بازگشت
۲۰ تیر ۱۳۹۷
مستند جدید مهناز افضلی در مرحله تدوین
اخبار و رویدادها

هنروتجربه:مهناز افضلی با بیان این‌که «کارستان» یک قدم رو به جلو برای سینمای مستند است، از ساخت یک مستند دیگر خبر داد.

افضلی درباره فعالیت‌های جدید خود به هنرآنلاین گفت:«یک کار مستند در مرحله تدوین دارم که در حال انجام است اما در حال حاضر با توجه به اوضاع اقتصادی کاری نمی‌توانیم انجام دهیم و فعلا دست نگه داشته‌ایم.»

سال گذشته فیلم «مادر زمین» به کارگردانی مهناز افضلی از مجموعه «کارستان» در گروه سینمایی هنروتجربه به نمایش گذاشته شد. این فیلم داستان زندگی و کارِ مشترک هایده شیرزادی و همسرش ادموند لمپگز که تلاش می‌کنند برای قطع کامل دفن زباله‌های شهری و تبدیل پسماند به بیوکمپوست و تولید کود آلی برای کشاورزی ارگانیک راهی پیدا کنند.

این کارگردان درباره بازخورد اکران مجموعه کارستان و تاثیر آن بر فضای مستند بیان کرد:«به نظرم کارستان یک قدم رو به جلو برای سینمای مستند بود و جدا از این‌که من هم یکی از افراد مجموعه بودم، اما در این گستردگی به وسعت سینمای مستند همین که فیلم‌ها دیده شود روی سلیقه تماشاچی تاثیر می‌گذارد.»

افضلی با بیان اینکه کارستان شروع خوبی است، افزود:«امیدوارم که تکرار شود و قدم مثبتی در اعتلای سینمای مستند باشد. این مهم‌ترین بازخورد شخص من بود و به نظرم کل حرکت فوق‌العاده خوب بوده است.»

او هم‌چنین درباره تجربه کار در یک مجموعه عنوان کرد:«تجربه خوبی بود. خود سینما کارگروهی است و اگر عادت به کارگروهی نداریم داستان دیگری است. چرا که هنر سینما از جایی آمده که آدم‌ها به کارگروهی عادت دارند و این اتفاق خوبی بود هم برای فیلم‌ساز، هم مجموعه و هم سوژه‌هایش. امیدوارم در سینما نیز این اتفاق رخ دهد و همه نگاه گروهی را یاد بگیریم. سینما هنرفردی نیست. درست است که کشور ما سینمایش از دربار آمده است و سینمای درباری محسوب می‌شود، ولی در همه جای دنیا سینما هنر مردمی است و تلاش هنر جمعی است که جمعی هم دیده می‌شود. امیدوارم که این روحیه جمعی در همه شکل بگیرد و در سینما دیده شود.»

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.