بازگشت
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
آیین دیدار چهارشنبه 26 اردیبهشت در موزه سینما برگزار می‌شود
نمایش مستند «برسد به دست آقای بنان» در هنروتجربه
اخبار و رویدادها

هنروتجربه: مراسم آیین دیدار مستند «برسد به دست آقای بنان» ساخته زهره محقق روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در موزه سینما برگزار می‌شود.

مراسم رونمایی مستند«برسد به دست آقای بنان» از ساعت ۱۹ با حضور جمعی از سینماگران و اهالی رسانه در موزه سینما آغاز می‌شود و پس از امضا پوستر فیلم‌ توسط حاضرین، این مستند به نمایش درمی آیند.

در این مستند ۸۷ دقیقه‌ای، زندگی شخصی و هنری غلامحسین بنان، استاد نامدار و خلاق آواز ایران،به واسطه نامه‌ای که به او نوشته می شود، مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این مستند از نگاه پریدخت آور (همسر بنان)، هومن صدر (پسرخوانده بنان)، کاوه دیلمی (از تنها شاگردان بنان)،ایرج خواجه امیری، مزدا انصاری، حریرشریعت زاده با زندگی و آثار بنان آشنا می‎شویم. هم‎چنین در بخش‌هایی از این مستند تصاویری از صحبت‌های خود بنان، محمدرضاشجریان و… را می‎بینیم.

زهره محقق در یادداشتی برای این مستند نوشته است: «معلمی داشتم که می‌گفت هیچ وقت مقابل چیزی که تجربه‌اش نکرده‎اید، گارد نداشته باشیدو یا شیفته‌اش نشوید. می‌گفت دنیا یک جوری خودش را می‌چرخاند و آن را می‌گذارد سر راهتان تا حالی‌تان شود آن چیز واقعا چقدر دوست داشتنی یا دوست نداشتنی است. راست می‌گفت. منِ خیلی جوان «بنان» را نشنیده دوست نداشتم. دنیا آنقدر چرخید که یک روز دیدم دارم اولین فیلم زندگی‎ام را درباره «بنان» می‌سازم..! و دیدم چقدر دوستش دارم. «برسد به دست آقای بنان» حاصل همین چرخش دنیاست…!»

این فیلم که اولین تجربه فیلم‌سازی کارگردان آن محسوب می‎شود، سال ۱۳۹۲ساخته شده‌است. زهره محقق فارغ‌التحصیل کارشناسی سینما از دانشگاه هنر تهران است.او در کارنامه‎اش ساخت مستندهایی چون «سوت» درباره ناداوری‌های ورزشی، «پوئن ۲۵» پیرامون تاریخ والیبال ملی ایران و مستند نیمه بلند «عاشقانه‌ها» درباره زندگی میلاد کیایی استاد سنتور را دارد.

«برسد به دست آقای بنان»/ کارگردان و تهیه‌کننده و تدوین:زهره محقق- مشاور کارگردان: لقمان یداللهی- مدیر تصویربرداری: سید محمود موسوی- صدابردار: احسان حیدری- عکاس:نیلوفر حسنی- طراح کاور و پوستر:صباجعفری، مریم ساربان‌ها

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>