بازگشت
۹ مرداد ۱۳۹۶
آیین دیدار «اگزما» ،یک دورهمیِ شلوغ
مهران مهدویان: همکاران من ریسک بزرگی کردند
اخبار و رویدادها

 هنروتجربه : مراسم آیین دیدار فیلم «اگزما» دوشنبه شب ۹ مرداد ۱۳۹۶در موزه سینما برگزار شد. در این مراسم که با حضور چشمگیر علاقه‌مندان به سینمای هنروتجربه برگزار شد، عوامل فیلم در کنار اهالی رسانه و دوست‌داران سینمای تجربی اولین ساخته مهران مهدویان را تماشا کردند.

فیلم سینمایی «اگزما» (با نام پیشین «چشم‌ها») که در بخش غیر رقابتی هنروتجربه جشنواره سی‌وپنجم فیلم فجر به نمایش درآمد، به‌ عنوان اولین تجربه بلند سینمایى مهران مهدویان اکران خود را از هشتم مرداد در گروه هنروتجربه آغاز کرده است. این فیلم  داستان زندگى دختری به نام رویا را روایت می‌کند که در تلاش است زندگی خود را در آرامش نگه دارد، از طرفی نمی‌خواهد شوهرش از گذشته‌اش با خبر شود. او در این مسیر با مشکلاتی مواجه می‌شود.

طبق اعلام قبلی قرار بود این مراسم از ساعت ۲۰ با حضور عوامل فیلم و جمعی از سینماگران و اهالی رسانه در موزه سینما آغاز شود و پس از امضای پوستر فیلم توسط حاضرین در مراسم، اگزما به نمایش دربیاید. اما از حدود ساعت ۱۹:۳۰ کم‌کم علاقه مندان به تماشای فیلم سینمایی «اگزما» وارد محوطه موزه سینما شدند و هرچه به ساعت هشت و نزدیک‌تر می‌شدیم به تعداد افرادی که در مقابل سالن فردوس ایستاده بودند افزوده می‌شد.

ساعت ۲۰ تقریبا تمام عوامل فیلم در محوطه مقابل سالن ایستاده بودند و با کسانی که برای تماشای «اگزما» آنجا جمع شده بودند گپ می‌زدند. عکاسان رسانه‌های مختلف نیز از این فرصت استفاده کرده و منتظر شکار لحظه‌های ناب بودند. امیرمحمد متقیان، مجری نوجوان برنامه‌های کودک هم جزء مهمان‌های ویژه این فیلم بود و حضورش در جمع عوامل فیلم توجه بسیاری را به سمت خود جلب می‌کرد.

آیین دیدار اگزما

ساعت نزدیک به ۲۰:۳۰ دقیقه محوطه مقابل سالن به شدت شلوغ شده بود.  همزمان با این شلوغی جشن امضای پوستر هم آغاز شد و عوامل فیلم به همراه مهمان‌های ویژه مراسم، مشغول امضای پوستری شدند که در کنار درب ورودی سالن قرار گرفته بود. یکی از اتفاقات جالب توجه این مراسم حضور جواد عزتی بود، این بازیگر مطرح سینما و تلویزیون چند دقیقه‌ای در میان اهالی رسانه و عوامل فیلم «اگزما» ماند و تا لحظات پایانی مراسم و دقایق نزدیک به آغاز اکران نیز در محوطه سالن فردوس حضور داشت.

ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه پس از پایان مراسم امضای پوستر، درب‌های سالن به روی علاقه‌مندان باز شد و خیلی زود سالن جمع و جور فردوس، مملو از تماشاگرانی شد که برای تماشای فیلم «اگزما» آمده بودند. پیش از شروع فیلم مهران مهدویان، کارگردان جوان این فیلم به روی صحنه رفت و پیش از آغاز حرف‌هایش اعتراف کرد که خودش هم فکر نمی‌کرد از این مراسم اکران چنین استقبالی صورت پذیرد: « از همه ممنونم که ما را سورپرایز کردند. از همه تشکر میکنم که این ریسک بزرگ را کردند و در کنار ما آمدند چون این فیلم در شرایط سختی ساخته شد. شاید من خودم اگر جای این دوستان بودم این کار را نمی‌کردم. اگر این همکاران نبودند این فیلم نبود و من در فاصله چند ساله می‌توانستم این فیلم را بسازم. همه دست اندرکاران این فیلم با یک فاصله زیاد قبل از من وارد سینما شدند و تجربه بالایی داشتند.»

آیین دیدار اگزما

پس از صحبت‌های مهدویان اکثر عوامل فیلم که در سالن حضور داشتند به روی سن آمدند و پس از معرفی آنها توسط کارگردان کار مورد تشویق حاضرین در سالن قرار گرفتند. شیوا مکی‌نیان، دیبا زاهدی و حسام محمودی از بازیگران به همراه تهیه کننده، طراح صحنه، چهره پرداز،  آهنگساز، مدیر تولید و مدیر رسانه‌ای «اگزما» به روی صحنه آمدند. پس از صحبت‌های کوتاه عوامل نمایش  آغاز شد.

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>