بازگشت
جوجه‌ها آخر پاییز جیغ می‎کشند ( 1397 )
سینمایی
0 / 10 | 0 رای | 0 دیدگاه
آخر هفته‌ها خانه شهره،پاتوق دوستان اوست . از این میان آقای «این» – مردی بسیار چاق - یک شب در توالت خانه می‎میرد. آن‌ها تلاش می‌کنند جنازه او را از داخل توالت بیرون بکشند. مشکل دوم بیرون بردن جسد او از خانه است. هاله یکی از دوستان شهره، راه حلی برای این کار دارد .پیرمردِ صاحب خانه برای بازدید از راه می‌رسد.
کارگردان : مجتبا اسپنانی
تهیه کننده : مجید صدیقی
فیلمنامه نویس : مجتبا اسپنانی
بازیگران :شهره موسوی، امین پناهی،رامین سامانی،اسماعیل سلمانی،سمانه قاسمی ،محمد شیشه فروش،مرتضی ریحانی

معرفی کارگردان

مجتبا اسپنانی از هنرجویان انجمن سینمای جوان اصفهان است که فعالیت فیلم‌سازی خود را از سال ۱۳۸۵ باساختن فیلم‎های کوتاه آغاز کرد. «باد»، «هیچ کدام از وسایل من جا به جا نشده است» ، «نزدیکتر»، «آنجا بالای تپه»،«هروله»،«خواهر»،«اهلی»،«جایی که خرگوش‎ها خواب می‎بینند» از جمله فیلم‎های کوتاه این کارگردان هستند.

او هم‌چنین کارگردانی مستندهایی چون «عاشقی بود که صبحگاه دیر به مسافرخانه آمده بود»، «برسد به دست اصغر فرهادی»، «اینجا یک سونامی در راه است» و «الست» را در کارنامه دارد. «تومشغول مردنت بودی» و «جوجه ها آخر پاییز جیغ می کشند» از فیلم‌های بلند اسپنانی است.

 

 

 

 

یادداشت کارگردان

«جوجه‌ها آخر پاییز جیغ می‎کشند» برای من عبور از فاصله  باریک سینمای آلترناتیو و ابتذال فرم‌های ابتر سینمایی در آستانه چهل سالگی است .هنوز نمی‌دانم به سلامت گذشته‎ام یا نه، با این همه بی‎اندازه خوشحالم که این مسیر را آزمودم و داوری‎اش بماند برای بعد. سینمای آلترناتیو با تمامی مصائب و مشکلاتش، لذت‌بخش و زاینده است. چالش خلق جهانی ابزورد با تقریبا هیچ، اگر سخت‎ترین کار دنیا باشد به مدد همراهی یک مشت دیوانه سینما، سهل می‎شود و همه می‎دانند در این ملک، پیرو جریان آلترناتیو بودن، یعنی عبور از خندق‎ها و سدها و موانع بی‎شمار پیدا و پنهان و از همین روست که مایلم عمیقا از شورای محترم سیاست‌گذاری گروه سینمایی هنر و تجربه  به پاس اکران این فیلم، سپاسگذاری کنم.

جهان معاصر من، جهان نسبیت‌هاست و انسان آن، نمی‎تواند که در چهارچوب مطلق‎ها بماند. چالش او با نظام فکری قالب گرفته در بیشتر موارد به شکست می‎انجامد و او، ناکام در نسبت‌های این جهان، خودش را باز تعریف می‎کند و این چنین است که جهان ابزورد او خلق می‎شود. معنا باختن تمامی مفاهیم در بستر موقعیت‎های ساده روزمره و تولد دنیایی با بدیل مفاهیم گذشته،انسان معاصر را بیش از هر زمان دیگر، عاصی و معترض نشان می‎دهد .«جوجه‎ها آخر پاییز جیغ می‎کشند»محصول همین فرآیند است.

دست آخر ، بالاترین مراتب سپاسگزاری‎ام را از شیدا قوامی به واسطه همراهی‎اش، یکان یکان ِدوستانِ بی‌نظیرِ عوامل فیلم، برادر و دوست فرهیخته‌‏ام، مجید صدیقی و هر آنکه دست ما را به یاری سخاوتمندانه گرفت ابراز می‎دارم.

عوامل فیلم
  • کارگردان : مجتبا اسپنانی
  • تهیه کننده : مجید صدیقی
  • فیلمنامه نویس : مجتبا اسپنانی
  • مدیر فیلم برداری : مجتبا اسپنانی
  • مدیر صدابرداری : علی کاظمی نژاد
  • تدوین : مانا میهن
  • سال تولید : 1397
  • نوع فیلم : سینمایی
اخبار مرتبط
دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.