بازگشت
محدوده ابری ( 1388 )
سینمایی
8.5 / 10 | 19 رای | 0 دیدگاه
قصه اول: پیرمردی هنگام رفتن به مطب دکتر در فضای مه آلودِ مسیر گم می‌شود. قصه دوم: دو دوست برای تفریح و شکار به کوه می‌روند اما انبوه برف و سرما آن‎ها را در موقعیت یک انتخاب سخت و حیاتی قرار می دهد. قصه سوم: زن و شوهری برای گردش به دریا می‌روند اما پیش از آنکه بازگردند فضای یک قلعه قدیمی نظر آن‌ها را به خود جلب می کند تااینکه وارد قلعه شده و سرنوشتشان تغییر می‌کند.
کارگردان : روح الله سهرابی
تهیه کننده : ذبیح الله رحمانی
فیلمنامه نویس : روح الله سهرابی، سیدمرتضی مصطفوی
بازیگران :عباسعلی خلیلی، نگار دوستی، ایمان ذولفقاری راد، سیدجوادحسینی ، کاوه آشنا، اسماعیل زارعی

سینما های اکران دهنده
معرفی کارگردان

روح الله سهرابی که پیش از این فیلم«خاکستر و برف» او در گروه هنروتجربه اکران شد،در کارنامه‌اش ساخت فیلم‎های کوتاهی چون «نردبان»، «خورشید دوباره می‌دمد»  و… را دارد. او هم‌چنین تاکنون نگارش چند فیلم‌نامه را برعهده داشته و کتاب‌های«سوگند سکوت»مجموعه شعر کلاسیک و نو،«تگرگ در کویر »مجموعه نثرادبى و… نیز از او منتشر شده‌اند.

یادداشت کارگردان

آیا حادثه بزرگى در راه است؟! انسان عصر حاضر تنهاست. دو پاره نه که چند پاره است. سرگردان میان آنچه هست و آنچه می‌خواهد باشد و البته آنچه سرانجام می‌شود. کسی را برای رازگویی ندارد. در این کارزار حفظ یقین آسان نیست. این درد ابدی جداافتادگی آدم‌ها از یکدیگر است. سهم رنج انسان برای خودش همیشه محفوظ می‌ماند و بس. حتی آنان که به اکسیر عشق نظر مى‌کنند هم به تلخی درمی‌‎یابند که عشاق بی‌قرار هم توان شراکت در سهمیه تنهایی معشوق را ندارند. انسان تنهاست. تنها زاده شده و تنها می‌رود. در حال غرق شدن به بهانه صید، صیادی است که به کنترل، بازجویی، تقلا، شکنجه، القا، فریب، تبلیغات و رجزخوانی مشغول است و ‌این‌چنین انسان مدعی اثرگذاری به بن بست می‌رسد. انسان عصر حاضر بیشتر از آنکه مسبب تراژدی باشد مستحق کمدی است. تراژدی عمق دارد و تنهایی انسان همان چاه ویلی است که صدای آشفته میلیون‌ها نفر را در خود بازنشر می‌دهد. انعکاس این فریادها و ضجه‌های گوش خراش روایت آرامش و سکوت خفقان آور «محدوده ابری»ست. محدوده‌ای که در آن چشم چشم را نمی‌بیند.

عوامل فیلم
  • کارگردان : روح الله سهرابی
  • تهیه کننده : ذبیح الله رحمانی
  • فیلمنامه نویس : روح الله سهرابی، سیدمرتضی مصطفوی
  • مدیر فیلم برداری : عارف نامور
  • مدیر صدابرداری : اسماعیل زارعی
  • تدوین : روح الله سهرابی، مهدی حسینی وند
  • سال تولید : 1388
  • نوع فیلم : سینمایی
اخبار مرتبط
دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.