بازگشت
۲۱ اسفند ۱۳۹۷
برگزاری مراسم آئین دیدار مستند «ترور سرچشمه»:
محمدحسین مهدویان:تلاش کردم فیلم جذاب،سرگرم‌کننده و تاثیرگذار باشد
اخبار و رویدادها

هنروتجربه:کارگردان «ترور سرچشمه» در مراسم آئین دیدار این مستند با اشاره به مصاحبه‌های موجود در این فیلم عنوان کرد که حس و حالی در آنها جریان دارد که با یک فرایند سختی به آن رسیده‌اند و برای آن تجهیزاتی طراحی شده است تا این فضا به‌وجود بیاید.

مراسم آئین دیدار مستند «ترور سرچشمه» به کارگردانی محمدحسین مهدویان که به واقعه انفجار دفتر حزب جمهوری در روز هفتم تیر ۱۳۶۰ پرداخته است، عصر امروز ۲۱ اسفند در موزه سینما برگزار شد. طبق روال دیگر برنامه‌های هنروتجربه، این مراسم هم با امضای پوستر با حضور عوامل فیلم، اهالی فرهنگ و هنر و مسئولانی همچون سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیر عامل مرکز گسترش و سینمای مستند و تجربی و..برگزار شد.

پیش از نمایش فیلم مجید رجبی معمار، تهیه‌کننده «ترور سرچشمه» به موانع اکران فیلم پیش از نمایش در گروه هنروتجربه اشاره کرد:«نمی‌دانم درباره این موضوع صحبت کنم یا نه اما فیلم بعد از یک سال و ۳_۴ ماه آغاز به اکران کرده است. این فیلم به سفارش مرکز گسترش سینمای مستندوتجربی ساخته شده و زحمت خاصی برای آن کشیده شده است. در چند ماه گذشته در تلاش برای اکران عمومی فیلم بودیم اما دوستانی کم لطفی کردند و به همین دلیل ماه چند ماه معطل ماندیم.»

او در مورد خود فیلم هم گفت:«این فیلم به نحو ویژه‌ای به بخشی از تاریخ معاصر و یکی از حوادث سال‌های اول انقلاب توجه کرده است. تلاش کنیم که این فیلم دیده شود.»

در ادامه محمدحسین مهدویان به روی صحنه آمد. او گفت که خیلی حرف نمی‌زند و از بچگی در مکان‌های خیلی شلوغ دچار دلهره می‌شده است اما چون اینحا خیلی شلوغ نیست راحت‌تر است. مهدویان با اظهار امیدواری از اینکه حاضران، فیلم را دوست داشته باشند، افزود:«فیلم ظاهر ساده‌ای دارد. شاید یک وقتی راجع به چگونگی رسیدن به حال و هوایی که در این فیلم وجود دارد، مفصل‌تر حرف بزنم چون جایش اینجا نیست.»

او با اشاره به مصاحبه‌هایی که در این مستند گنجانده شده است، عنوان کرد:«وقتی فیلم را ببیند متوجه می‌شوید این مصاحبه‌ها ویژگی‌ای دارند و حس و حالی در آن جریان دارد که با یک فرایند سختی به آن رسیدیم و برای آن تجهیزاتی طراحی کردیم تا این فضا به‌وجود بیاید. امیدوارم از نتیجه این فیلم لذت ببرید. مثل همه فیلم‌های دیگر که ساخته‌ام همه تلاشم این بوده است که فیلم در گام اول جذاب، پرکشش و به اندازه کافی سرگرم‌کننده باشد و در گام‌های بعدی تاثیرهایی را که قرار است داشته باشد، بگذارد. امیدوارم از تماشای فیلم لذت ببرید.»

او سپس از مسئولان هنروتجربه برای نمایش این فیلم تشکر کرد:«به ما در دیده شدن این فیلم کمک کنید. به‌هرحال این فیلم، یک مستد است و بضاعت‌هایی را که برای یک فیلم سینمایی در اکران داریم مثل تبلیغات در اینجا نداریم. امیدوارم هرجور که می‌توانید به ما کمک کنید تا فیلم بهتر و بیشتر دیده شود. از دوستان خوبم در گروه هنروتجربه که امکان نمایش فیلم را بعد از بیشتر از یک سال از زمان ساخت فیلم، فراهم کردند، تشکر می‌کنم.»

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.