بازگشت
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
سفیر دانمارک:معتقد به درک متقابل بین فرهنگ‌ها هستیم
اخبار و رویدادها

هنروتجربه:سفیر دانمارک در حاشیه سفر به تبریز برای شرکت در سومین هفته فیلم‌ اروپایی درباره ساخت فیلم‌های مشترک گفت که می‌توانیم از یکدیگر بیاموزیم و میزان اشتراکات خود را دریابیم.

دنی انان، سفیر دانمارک در تهران که برای شرکت در هفته فیلم‌های اروپایی به تبریز سفر کرده است، درباره این رویداد سینمایی به خبرگزاری ایرنا گفت:«در مقایسه با سال گذشته ما توانستیم تعداد شرکت کنندگان و شهرهای میزبان را ۲۵ درصد افزایش دهیم و این نشان دهنده اهمیتی است که اتحادیه اروپا و کشورهای وابسته به آن برای ایجاد رابطه تنگاتنگ جهت توسعه روابط فرهنگی با مردم ایران قائل است.»

او پیش از نمایش فیلم «یک مرد خوشبخت» گفت:«ما معتقد به اشتراک گذاشتن اعمال خوب، ترویج فرهنگ‌های متفاوت و درک متقابل بین فرهنگ‌ها هستیم و با تلفیق منابع و تجربیات ۲۰ کشور اروپایی پل‌های فرهنگی بین ایران و اروپا ایجاد کرده‌ایم.»

سفیر دانمارک اظهار امیدواری کرد که هفته فیلم‌های اروپایی در ایران، سهم بزرگی در ایجاد روابط حسنه و فرهنگی داشته باشد و مجموعه فیلم‌های انتخابی الهام‌بخش مردم و فیلم‌سازان معروف ایرانی باشند.

او ادامه داد:«انتظار داریم کارگاه‌های جذاب فیلم‌سازان قبرسی، هلندی، سوئدی و سوییسی منتهی به همکاری با فیلم‌سازان ایرانی شود. باور دارم در سینمای دانمارک و ایران هدف مشترک، به کارگیری لنز دوربین برای ایجاد چشم‌اندازی متفاوت و ایجاد سوالات سخت وجود دارد.»

انان تاکید کرد که تاریخ طولانی و پرافتخار سینمای ایران کارگردانانی مانند عباس کیارستمی و اصغر فرهادی دارد و روایت‌گر داستان‌هایی هستند که گویای درک و فهم ما از زندگی و کشمکش‌های مردم دیگر است.

او خاطرنشان کرد:«این اشتیاق مشترک برای ساخت فیلم‎ها در راستای گسترش افق دید ما و تاثیر آن بر خود و جوامعی که در آن زندگی می‌کنند نشانه بارزی از آن است که می‌توانیم از یکدیگر بیاموزیم و میزان اشتراکات خود را دریابیم.»

سومین دوره هفته فیلم اروپایی با مشارکت گروه سینمایی «هنروتجربه» و اوینیک ایران (موسسات ملی فرهنگی اتحادیه اروپا) از ۱۸ خرداد آغاز شده و تا ۲۷ خرداد ادامه دارد.

 

دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.