بازگشت
۲۲ بهمن ۱۳۹۷
«جنگ سرد» برنده جایزه انجمن فیلم‌برداران آمریکا شد
اخبار و رویدادها

هنر و تجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: ووکاش ژال برای فیلم‌برداری سیاه‌وسفیدِ «جنگ سرد» (پاوو پاولیکوفسکی) برنده مهم‌ترین جایزه انجمن فیلم‌برداران آمریکا شد و از فیلم‌برداری ۶۵ میلی‌متری سیاه‌وسفید آلفونسو کوارون برای فیلم خودش «روما» پیشی گرفت.

دیگر رقبای او در این رقابت  لینوس ساندگرن سوئدی برای فیلم‌برداری چندفرمتی خود در اثر جدید دیمیئن شزل با نام «نخستین انسان»، متیو لیباتیک آمریکایی (از تبار فیلیپینی) برای اولین تجربه کارگردانی بردلی کوپر یعنی «ستاره‌ای متولد می‌شود» و رابی راین ایرلندی برای «محبوبِ» یورگوس لانتیموس بودند.

البته خود ژال نتوانست در سی‌وسومین دوره از مراسم انجمن فیلم‌برداران حاضر شود که در بالروم رِی دالبی در لس‌آنجلس برپا شد و بِن منکیه‌ویچ مجری آن بود. ووکاش ژال در همین رشته در جوایز اسکار هم نامزد شده است و در آن‌جا هم با کوارون، لیباتیک، راین و کِیلِب دِشانِل برای «هرگز نگاهت را ندزد» برای تصاحب تندیس طلایی رقابت خواهد کرد.

ماجراهای «جنگ سرد» به کارگردانی پاوو پاولیکوفسکی که با «ایدا» (۲۰۱۳) اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان را به دست آورد، در لهستان و پاریس در بازه زمانی اواخر دهه ۱۹۴۰ تا ۱۹۶۰ روی می‌دهد و داستان یک رهبر گروه موسیقی و خواننده‌ای جوان را روایت می‌کند که دلبسته هم می‌شوند و فرازوفرودهای دلباختگی و دوری از یکدیگر را تجربه می‌کنند. توماش کوت و یوانا کولیک این نقش‌ها را بازی کرده‌اند که با الهام از داستان و زندگی والدین پاولیکوفسکی خلق شده است.

سال گذشته راجر دیکینز برای شاهکار دنی ویلنو یعنی «بلید رانر ۲۰۴۹» برنده این جایزه و سپس تندیس طلایی اسکار شد.

  • ورایتی
دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.