بازگشت
۱۳ آذر ۱۳۹۶
«شکل آب» در اصل قرار بود سیاه‌وسفید باشد!
اخبار و رویدادها

هنر و تجربه: «شکل آب» که درباره یک موجود مردماهی‌گونه است، از نظر بصری به اندازه هر فیلم دیگری از گیرمو دل تورو، جذاب و چشمگیر است. اما نسخه‌ فعلی یک تفاوت اساسی با اثر مد نظر کارگردانش دارد: این فیلم رنگی است!

پل آستربری طراح تولید فیلم در گفت‌وگو با «انترتینمنت ویکلی» از این موضوع پرده برداشت که دل تورو در اصل می‌خواست این رمانس فانتزی را به صورت سیاه‌وسفید بسازد. آستربری می‌گوید: «وقتی قرار بود سیاه‌وسفید باشد، بودجه دوازده میلیون دلار بود. اما فاکس سرچ‌لایت گفت اگر فیلم را به صورت رنگی بسازید ما هم بودجه‌ای نوزده میلیون و ششصد هزار دلاری را در اختیارتان قرار می‌دهیم. خوب شد که این اتفاق افتاد چون ما با این مبلغ هم به‌سختی توانستیم فیلم را به پایان برسانیم.»

آستربری در پایان از رنگی شدن فیلم ابراز خوشنودی می‌کند:«کمی درباره سیاه‌وسفید بودن فیلم نگران بودم چون رنگ، عنصر قدرتمندی است که شما می‌توانید با آن در یک فیلم بازی کنید و حال‌وهوای داستان را سروشکل دهید. وقتی تماشاگران فیلم را می‌بینند حرف‌های زیادی درباره رنگ‌ها دارند؛ از این رو خوش‌حالم که این اتفاق برای فیلم افتاد.»

در سال‌های گذشته، از فیلم‌های «مد مکس: جاده خشم» و «لوگن» در بازار نمایش خانگی نسخه‌های سیاه‌وسفید هم عرضه شد اما به نظر نمی‌رسد که این اتفاق برای «شکل آب» هم تکرار شود.

  • ایندی‌وایر
دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>