بازگشت
۱۵ آبان ۱۳۹۷
گیرمو دل تورو چرا بعد از «شکل آب» یک سال فیلم نساخت
اخبار و رویدادها

هنر و تجربه، مریم شاه‌پوری: ۲۰۱۸ سال آرام و نامعمولی برای گیرمو دل تورو بود؛ فیلم‌سازی که همیشه با پروژه‌های متنوعی شناخته می‌شود که هم‌زمان آن‌ها را دنبال می‌کند، یک سال از کارگردانی دور بود.

دل تورو پس از درخشش با «شکل آب» و کسب جوایز اسکار، یک سال از فیلم‌سازی کناره‌گیری کرد؛ موضوعی که در گفت‌وگوی تازه‌اش آن را به دلایل مهمی نسبت داده است. همین چند وقت پیش بود که اعلام شد دل تورو کارگردانی استاپ‌موشن «پینوکیو» را برای نتفلیکس انجام خواهد داد. اما او در گفت‌وگو با «امپایر» دلیل اصلی مرخصی یک‌ساله‌اش را چنین توضیح داده است: «این تصمیم را گرفتم چون پدرم رو به مرگ بود و می‌خواستم تا جایی که به من نیاز داشت کنارش باشم… من قدردان او هستم که اسکار را تماشا کرد و منم توانستم از او و مادرم نام ببرم…»

اما خانواده تنها دلیل غیبت دل تورو نبود: «من از این فرصت برای راه‌اندازی دو کمک‌هزینه تحصیلی برای فیلم‌سازان مکزیکی جوان و یک مرکز انیمیشن که از سال دیگر کارش را آغاز می‌کند، هم استفاده کردم. البته مسئولان سینماتک زادگاهم نیز همراه و یاور من هستند. فکر می‌کنم زمان مناسبی بود تا وقتم را صرف چنین کارهایی بکنم.»

در حالی که سینمادوستان واقعی یک سال را دور از دل تورو سپری کردند، او زمانش را صرف کارهایی کرد که برایش اهمیت بیش‌تری داشتند: خانواده و آینده سینما. پس اصلاً جایی برای دلخوری نیست.

  • پلی‌لیست
دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.