بازگشت
۲۱ اسفند ۱۳۹۶
کارگردان «سخنرانی پادشاه» هم‌زمان در سینما و تلویزیون
تام هوپر به سراغ کتاب حماسی فانتزی فیلیپ پولمن می‌رود
اخبار و رویدادها

هنروتجربه: اگر ابتدا موفق نشدید، دوباره و دوباره تلاش کنید. این جمله‌ای است که فیلم‌سازان و علاقه‌مندان هر زمینه‌ای بارها شنیده‌اند. اما ظاهراً این پند در صنعت سینما و تلویزیون هم صادق است و اگر مثلاً اقتباسی به سرانجام و موفقیت نرسید، باید دوباره آن را آزمود.

اثر حماسی فانتزی فیلیپ پولمن با عنوان «نیروی اهریمنی‌اش»/ «His Dark Materials» پیش از این یک بار منبع اقتباس فیلم بلندی قرار گرفته است که موفقیت‌آمیز نبود («قطب‌نمای طلایی» به کارگردانی کریس وایتس که بر اساس کتاب اول از سه‌گانه پولمن ساخته شد). با این وجود قرار شده است مجموعه‌ای هشت‌قسمتی بر اساس آن ساخته شود و از اسم‌های بزرگی که ضمیمه این پروژه تلویزیونی شده‌اند، باید گفت که با یکی از تولیدهای تلویزیونی طرف خواهیم بود که انگار حتماً باید آن را دید.

تام هوپر که بیش‌تر برای فیلم اسکاری‌اش «سخنرانی پادشاه» شناخته می‌شود، قرارداد کارگردانی این مجموعه را امضا کرده است و دافنه کین ستاره «لوگن» و لین‌منوئل میراندا سوپراستار «همیلتن» در زمره بازیگران این مجموعه قرار گرفته‌اند. فیلم‌نامه توسط جک تورن (گنجینه ملی و شگفتی) نوشته شده و تهیه‌کنندگی بر عهده جین ترانتر و جولی گاردنر از کمپانی «بد وولف» است که البته کمپانی «نیو لاین سینما» هم در تولید مشارکت خواهد داشت.

هنوز اطلاعاتی درباره زمان آغاز فیلم‌برداری و پخش این مجموعه منتشر نشده است و با توجه به این‌که هوپر اقتباس دیگری را از موزیکال «گربه‌ها» در دست دارد، به نظر می‌رسد این مجموعه در اولویت بعدی قرار می‌گیرد و علاقه‌مندان کتاب پولمن باید کمی بیش‌تر صبر کنند.

  • پلی‌لیست
دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>