بازگشت
زمانی دیگر ( 1394 )
سینمایی
1 / 10 | 1 رای | 0 دیدگاه
قدیر کارگر یک کارخانه مواد شیمیایی است که بعد از اعتراضات کارگری زندانی شده است. او بعد از یک‌سال به طور ناگهانی از زندان آزاد می شود اما وقتی به خانه بر می‌گردد، متوجه وقوع اتفاقی سهمگین در خانه می‌شود.
کارگردان : ناهید حسن زاده
تهیه کننده : فری ملک مدنی، ناهید حسن زاده
فیلمنامه نویس : ناهید حسن زاده

سینما های اکران دهنده
تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع پل حافظ
۶۶۷۲۴۴۴۴
تهران - بزرگراه شهید ستاری - نبش پیامبر مرکزی - شماره 57
44971930-40
مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان
0511-8437575
تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان
021-88310457
اصفهان، خیابان آمادگاه، روبروی هتل عباسی
031-32232151
بجنورد، خیابان آزادی (حنایی)، تقاطع حسینی معصوم (روبه‌روی سالن علیدخت)، پروژه اوج، سینما عمیق
058-32211113
تهران - خیابان ولیعصر - باغ فردوس
22723535
تهران - شریعتی - بالاتراز خیابان دولت
22601205
شیراز- ابتدای پل معالی‎آباد- جنب ایستگاه مترو
071-363662500
بابل- میدان هلال احمر- مجتمع سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی
0111-32337338
معرفی کارگردان

ناهید حسن‌زاده اهل میانه است و فارغ‌التحصیل دوره‌های فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان تهران. او در کارنامه هنری‎اش کارگردانی و نویسندگی فیلم‌های کوتاه و مستندی چون «خانه‌ام ابری است»،«خدا زنده است»،«کلمه»،«من بر زمین سنگین شدم»،«حلیمه»،«باغ ایرانی؛فرش ایرانی» و… را دارد. این آثار در جشنواره‎های مختلف داخلی و خارجی به نمایش درآمده و جوایزی نیز کسب کرده‌اند. «زمانی دیگر» اولین فیلم بلند سینمایی این کارگردان است.

یادداشت کارگردان

وقتی شروع به نوشتنت کردم، نمی‎دونستم برای ساخته شدن و به وجود آمدنت چه راه درازی در پیش دارم. الان که اینجا هستی فکر نکن به همین راحتی بوده. من راه‌های زیادی رو رفتم و راه‌های زیادی رو برگشتم تا تو باشی، هر چند ناقص و از نگاه من الکن. اما تو هم برای من سختی‌های زیادی کشیدی تا به من نشان بدی در چه دنیای وحشتناکی زندگی می‌کنم. در میان چه موجودات غیر قابل بیانی قدم می‌زنم، نفس می‌کشم، رویا می‌بافم و امید می‌سازم. برای تو هم سخت بوده که به من بفهمانی برای به وجود آمدن تو باید تنها می‌شدم .تاوان نابرابر، برای آنچه که فکر می‌کردم یک عمل طبیعی است. عمل فیلم‌نامه نوشتن و فیلم ساختن.
مثل لمس کردن تاریکی بود بدون هیچ روزنه‌ای از دالان‎های وحشت دویدن به امید یافتن حتی تصویر نور، اگر چه اصل نور پیدا نباشه.
من داستان تو را نخواهم گفت تاثیر آنچه گذشت را بر خودم می‎خوانم. وقتی ناگهان تنها می‌شی و همه و همه تنهات می‌ذارند. آن‎ها که به طمعی دیگر ‌آمده بودند و تو نمی‌دانستی.
حتی خدا هم تو را تنها رها می‌کنه تو برهوت درون خودت و همه محق‌اند جز تو چرا که خواست ساخت جهانی دیگر، نشان شورش توست علیه آنچه که جامعه، خانواده و خدا ساخته و پرداخته‌است. باید تاوان دهی و تنهایی تنها تاوانیست که می‌توان از آن حرف زد و رنج بزرگ‌تر شناخت ذات همه آن زشتی‌هایی‌ست که از آن‌ها به جهانی بهتر در رویا و سینما پناه می‌بری. من ازت ممنونم. هنوز می‌توانم بیاموزم و هنوز می‌توانم، ببینم شهوت و طمع و حسادت فعال رو بشناسم. مهم نیست تو چه سرنوشتی پیدا می‌کنی ولی بر سرنوشت من تاثیراتی محکم و غیرقابل بازگشت گذاشتی. من از تو ممنونم از تو که روزی ایده‌ای بودی و اکنون از عدم، قدم به دنیای وجود گذاشتی …ازت ممنونم «زمانی دیگر».

عوامل فیلم
  • کارگردان : ناهید حسن زاده
  • تهیه کننده : فری ملک مدنی، ناهید حسن زاده
  • فیلمنامه نویس : ناهید حسن زاده
  • مدیر فیلم برداری : علی محمد قاسمی
  • مدیر صدابرداری : روح الله جعفربیگلو
  • تدوین : ناهید حسن زاده
  • سال تولید : 1394
  • نوع فیلم : سینمایی
  • جوایز جشنواره ها : منتخب جشنواره «ریندنس»، بخش اصلی جشنواره «سائوپائولو» برزیل؛ بخش مسابقه اصلی جشنواره کلکته و بخش مسابقه اصلی جشنواره «مانهایم» آلمان
اخبار مرتبط
دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>