بازگشت
#ساعت_چهار ( 1395 )
فیلم کوتاه
6.2 / 10 | 4 رای | 0 دیدگاه
تا چهار می‌شمارم اگر از بیرون صدای بوق بیاد یعنی مُرده. یک… دو…سه…چ.
کارگردان : عاطفه محرابی
تهیه کننده : عاطفه محرابی،انجمن سینمای جوانان ایران
فیلمنامه نویس : عاطفه محرابی
بازیگران :خیام وقار کاشانی، سمانه اسماعیلی، رعنا روشنک، فرشاد مجرب، شیما اکبرزاده، محمدعلی بیدقی، اردلان رجبی، عبدالمجید مرادی، افسانه ملایی، مجید محرابی و امیرارسلان رجبی

سینما های اکران دهنده
بزرگراه شهید دستجردی
031-5001
تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع پل حافظ
۶۶۷۲۴۴۴۴
شیراز- ابتدای پل معالی‎آباد- جنب ایستگاه مترو
071-363662500
مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان
0511-8437575
بلوار جمهوری اسلامی ، چهارراه فرهنگیان
۰۳۴-۳۲۱۱۹۳۸۵
تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان
021-88310457
بابل- میدان هلال احمر- مجتمع سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی
0111-32337338
معرفی کارگردان

عاطفه محرابی روزنامه‌نگار، بازیگر و فیلم‌ساز است. او ساخت مستندهای «حقیقت این است/نیست»، «خواهرم محدثه» و فیلم‌های کوتاه داستانی «خواب می‌بینم که بیدارم»، «توقف ممنوع» و «#ساعت_چهار» را در کارنامه فیلم‎سازی خود دارد‌.

یادداشت کارگردان

ایده اولیه فیلم کوتاه «#ساعت_چهار» از یک تمرین کلاسی شکل گرفت که باید برای ورک‌شاپ فیلم‌برداری آقای هومن بهمنش ارائه می‌دادیم. قرار بود برای تعطیلات نوروز فیلمی بسازیم که با این ایام ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم داشته باشد. از آن‌جایی که موضوع جلو کشیدن ساعت‌ها در فروردین ماه همیشه برای من ناخوشایند بوده و معمولا چند روزی طول می‌کشد تا به این تغییر ساعت عادت کنم، با خودم فکر کردم از این موضوع را در فیلمی که قرار است بسازم استفاده و با آن شوخی کنم. تمرکز روی همین موضوع و علاقه شخصی من به فیلم‌های فانتزی و موزیکال منجر به ساخت «#ساعت_چهار» شد.
در حوزه فیلم کوتاهِ کشور ما، توجه زیادی به فیلم‌های فانتزی و موزیکال نمی‌شود و به‌خاطر هزینه زیادی که این ژانر می‌طلبد، کمتر فیلم‌سازی سراغ ساخت این نوع فیلم‌ها می‌رود. به همین دلیل رفتن سراغ فیلم «#ساعت_چهار» ریسک بزرگی به همراه داشت. بخش زیادی از فضای فانتزی فیلم مربوط به مراحل پس از تولید و جلوه‌های ویژه می‌شد. به همین دلیل با وجود توضیحاتی که در طول کار می‌دادم، بعضی از عوامل،تصور روشنی از نتیجه نهایی کار و مواردی که بعد از تدوین و جلوه‌های ویژه به کار اضافه می‌شد، نداشتند.ساخت «#ساعت_چهار» برایم تجربه فوق‌العاده‌ای به همراه داشت که علاقه‌ام را به ژانر فانتزی چند برابر کرد.

عوامل فیلم
  • کارگردان : عاطفه محرابی
  • تهیه کننده : عاطفه محرابی،انجمن سینمای جوانان ایران
  • فیلمنامه نویس : عاطفه محرابی
  • مدیر فیلم برداری : داود رحمانی
  • مدیر صدابرداری : علی ذوالفقاری
  • تدوین : سروش محمدزاده
  • سال تولید : 1395
  • نوع فیلم : فیلم کوتاه
  • جوایز جشنواره ها : تندیس هنروتجربه از جشنواره فیلم کوتاه تهران
اخبار مرتبط
دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>