بازگشت
فیلم‌های کوتاه آیدا پناهنده ( 1396 )
فیلم کوتاه
1 / 10 | 1 رای | 0 دیدگاه
چهار فیلم کوتاه آیدا پناهنده «چراغ خورشیدی»،«روشنایی‌های شهر»،«تاج خروس» و«گلدان‌های زمستانی» در سینماهای گروه هنروتجربه در حال اکران است.
کارگردان : آیدا پناهنده

معرفی کارگردان

آیدا پناهنده ليسانس فيلم‌برداری و فوق‌ليسانس كارگردانی سينما از دانشكده سينما- تئاتر دانشگاه هنر را دارد. او فعالیت حرفه‌ای در سینما را با ساخت فیلم‌های کوتاه داستانی و مستند آغاز کرد و پس از آن فیلم‌های تلویزیونی را کارگردانی کرد.«ناهید» اولین فیلم سینمایی پناهنده است که سال ۱۳۹۳ آن را مقابل دوربین برد.این فیلم برنده جایزه آینده نویدبخش در بخش نوعی نگاه جشنواره کن در سال ۲۰۱۵ شد.او دومین فیلم بلند سینمایی خود «اسرافیل» را هم سال ۱۳۹۵ کارگردانی کرد.

یادداشت کارگردان

حالا که به لیست فیلم‌های کوتاهم که قراراست به نمایش درآیند، نگاه می‌کنم به یاد تمام فیلم‌های کوتاه دوران دانشکده و فیلم‌های نیمه تمامی می‌افتم که سرنوشت‌شان به بقا نبود. این چند فیلمی که به لطف گروه هنروتجربه به نمایش درمی‌آیند، پیش از این، قدر دیده‌اند و حالا شده‌اند، بخشی از کارنامه فیلم‌سازی‌ام و آن فیلم‌نامه‌ها و فیلم‌هایی که ناتمام ماندند و شده‌اند بخشی از حسرت‌ها.
برایم جای خوشحالی است که فیلم‌های کوتاهِ نسل تازه‌ای که از راه رسیده‌اند، خوش بنیه، خوش‌ساخت و متهورانه‌اند و نویدبخش نسلی خوش‌فکر برای سینمای ما و امیدوارم حسرتِ هیچ فیلمِ ناتمامی بر دلِ هیچ فیلم‌سازی باقی نماند.

عوامل فیلم
  • کارگردان : آیدا پناهنده
  • سال تولید : 1396
  • نوع فیلم : فیلم کوتاه
دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>