بازگشت
هفته فیلم سهراب شهید ثالث ( 1397 )
سینمایی
10 / 10 | 1 رای | 0 دیدگاه
«آخرین تابستان گرابه»/1980:روایتی از داستان زندگی کریستین دیتریش گرابه شاعر و نمایشنامه نویس آلمانی که آثارش تمی بدبینانه داشت-«فرزند خوانده ویرانگر»/1987:خانواده‌ای نسبتا مرفه دختر بچه‌ای هفت سال را به فرزندی می‌پذیرند.زن برخلاف شوهرش نمی‌تواند رابطه عاطفی مناسبی با بچه پیدا کند و دختر بچه بنای ناسازگاری می‌گذارد-«درخت بید»/1984:هیمز پیرمرد ماهیگیری است که در کلبه‌ای نزدیک رودخانه زندگی آرامی را می‎گذراند.روزی اما قتلی روبه روی کلبه او اتفاق می افتد و قاتل که مرد جوانی است،کیف مقتول را در درخت بید کنار کلبه هیمز مخفی می‌کند.«هانس جوان از آلمان»/1985:هانس پسر کارگری است که در اواخر جنگ جهانی دوم در غیاب پدر یهودی‌اش با مادر و مادربزرگ خود زندگی می‌کند.«یک اتفاق ساده»/1352:دانش‌آموزی به نام محمدزمانی علاوه بر تحصیل باید در انجام کارهای خانه و صیادی غیرقانونی پدرش هم مشارکت کند.او در چنین شرایطی به درس و تذکرهای معلم توجهی ندارد ال این که مادرش به علت بماری می‎میرد.
کارگردان : سهراب شهید ثالث

معرفی کارگردان

سهراب شهیدثالث کارگردان،فیلم‌نامه نویس،مترجم و تدوین‌گر در هفتم تیر ماه ۱۳۲۲ به دنیا آمد. در سال‌های نوجوانی او علاقه وافری به نوشتن داشت و چند نمایشنامه را هم اجرا کرد.در سال ۱۳۴۲ایران را به مقصد وین به منظور تحصیل در رشته سینما ترک کرد.او سال ۱۳۴۷ به ایران بازگشت. این کارگردان مطرح ایرانی به عنوان یکی از آغازگران موج نو سینمای ایران شناخته می‌شود.از آثار شاخص او در ایران می‎توان به «طبیعت بیجان» و «یک اتفاق ساده» اشاره کرد.
سهراب شهید ثالث سال ۱۳۵۳ به آلمان رفت و  شروع به تولید مستندهایی برای رسانه‌های آلمانی کرد.شهید ثالث فیلم‌های «در غربت» (۱۳۵۴)، «زمان بلوغ» (۱۳۵۵)، «آخرین تابستان گرابه» (۱۳۵۹) و «یک زندگی، چخوف» (۱۳۶۰) و … را در زمان اقامتش در آلمان ساخت. این کارگردان که به آمریکا مهاجرت کرده‌بود،دهم تیرماه سال ۱۳۷۷درگذشت.

عوامل فیلم
  • کارگردان : سهراب شهید ثالث
  • سال تولید : 1397
  • نوع فیلم : سینمایی
دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.