بازگشت
۲۲ بهمن ۱۳۹۷
فیلم مستقل و تحسین‌شده «ردی به جا نگذار» بالاخره دیده شد!
اخبار و رویدادها

هنر و تجربه: سی‌ویکمین جایزه بهترین فیلم‌نامه‌های اقتباسی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی با عنوان دقیق USC Libraries Scripter Award که هر سال به بهترین اقتباس‌های سینمایی یا تلویزیونی تعلق می‌گیرد، روز شنبه در کتابخانه ادوارد ال. دوهینی جونیور در این دانشگاه برپا شد.

برنده این جایزه که با نظرسنجی از گروهی از اساتید دانشگاه، حرفه‌ای‌های صنعت فیلم‌سازی و منتقدان اهدا می‌شود، معمولاً همان فیلم‌نامه‌نویسی است که در نهایت در بخش اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی هم تندیس طلایی را به دست می‌گیرد. به عنوان مثال، سال گذشته این جایزه به جیمز آیووری برای «مرا به اسم خودت صدا بزن» رسید که در نهایت برنده اسکار هم شد؛ یا در سال‌های قبل نصیب فیلم‌نامه‌نویسان «مهتاب»، «رکورد بزرگ» و «بازی تقلید» شد که همگی اسکار را به دست آوردند. در واقع، هشت برنده اخیر این جایزه موفق به کسب اسکار شده بودند. اما امسال این اتفاق نمی‌افتد!

امسال جایزه بهترین فیلم‌نامه اقتباسی دانشگاه کالیفرنیا به دبرا گرنیک و آن روسِلینی برای فیلم‌نامه «ردی به جا نگذار» رسید که از کتاب پیتر راک با نام «دل کندن من» / My Abandonment اقتباس شده است؛ فیلم‌نامه‌ای که در رقابت انجمن نویسندگان آمریکا به دلیل عدم هم‌خوانی با مقررات کنار گذاشته شد و در جوایز آکادمی هم اصلاً نامزد نشده است!

  • پلی‌لیست
دیــدگاه ها و نــظرات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.