دومین سالن گروه هنر و تجربه با نمایش فیلمهای «سفر» و «عموسیبیلو »ساخته های خاطره انگیز بهرام بیضایی معرفی و افتتاح می شود. پردیس ۱۲ سالنه کوروش یکی از سالنهای خود را به گروه هنر و تجربه اختصاص داده است و قرار است این مراسم ساعت ۱۷ روز چهارشنبه ۲ مهر برگزار شود .

بهرام بیضایی  کارگردان بزرگ سینمای ایران ادر سال ۱۳۴۹ فیلم عموسیبیلو را در کانون پرورش فکری به مدت ۲۷ دقیقه ساخته است . این فیلم روابط یک مرد تنها و پسرهایی است که در اطراف منزل او توپ بازی می کنند . مرد میانسال  برای استراحت و کتاب خواندن احتیاج به سکوت دارد  و این کودکان با سرو صدایشان و شلوغ بازی هایشان آسایش او را سلب می کنند . این جنگ و رویارویی با پاره کردن توپ، ریختن آب برسر بچه ها ادامه پیدا می کند و درنهایت  منجر به آسیب دیدن یکی از بچه ها و بستری شدنش در بیمارستان می شود . بیضایی با ساخت این فیلم شخصیتی  راوارد فرهنگ آن دوران کرد. صادق بهرامی(عمو سیبیلو) و بچه های کوی کن بازیگرانش هستند و بیضایی بر اساس داستان کوتاهی از  فریدون هدایت پور فیلمنامه این اثر را نوشته است .

«سفر » فیلم ۳۳ دقیقه ای  است که بیضایی در سال ۱۳۵۱ آنرا ساخته است در این فیلم کوتاه  دو پسر با نامهای « رضی » و «طالع » سفری   را برای پیدا کردن پدر و مادر ییک از آنها آغاز می کنند . دیگری هم در پی یافتن شغلی بهتر است . این دو  در این سفر به مکانهای متفاوتی می روند از  گورستان   اتومبیل ها و زباله های صنعتی  تا بخشهای دیگر شهری بزرگ .  پروانه معصومی بازیگر این فیلم است .

مراسم افتتاحیه دومین سالن گروه هنر و تجربه  در پردیس کوروش به نشانی اتوبان همت ستاری نبش پیامبر  برگزار می شود و همه علاقمندان می توانند در آن شرکت کنند .

 

 پردیس سینمایی کوروش :

بزرگترین پردیس سینمایی کشور در طبقات ۳- ۴- ۵- ۶ مجتمع تجاری، فرهنگی و تفریحی کورش با سرمایه گذاری گروه صنعتی گلرنگ (بخش خصوصی) و تلاش مهندسان و متخصصان ایرانی در طی چهارسال گذشته ساخته شده است.
۱۶۰۰۰متر مربع از مجتمع تجاری، فرهنگی و تفریحی کورش به ۱۴ سالن سینما اختصاص داده شده که ۲۸۰۰ صندلی به ظرفیت سینماهای کشور اضافه می‌کند. به کارگیری مدرن‌ترین تجهیزات صوتی و تصویری دیجیتال و آنالوگ و پیشرفته‌ترین فن‌آوری‌های نورپردازی تاتر.

آدرس: تهران – بزرگراه شهید ستاری – نبش پیامبر مرکزی – شماره ۵۷

تلفن: ۴۴۹۷۱۹۳۰-۴۰