با توجه به نزدیک شدن زمان آغاز اکران فیلمهای گروه سینمایی هنر و تجربه ، بعدازظهر یکشنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۳ نشست هم اندیشی با حضور اعضای شورای سیاستگذاری و سینماگران برگزار شود.

این نشست   با هدف آشنایی سینماگران علاقمندبه اکران آثارشان در این گروه سینمایی با   نحوه انتخاب فیلم‌ها، ایده‌های اجرایی و هم چنین جزییات سیستم حمایتی در نظر گرفته شده از سوی سازمان سینمایی برای اکران در گروه هنر و تجربه برگزار می شود .

از زمان اعلام فراخوان گروه سینمایی هنر و تجربه  بیش از ۷۰ فیلم سینمایی ،  ۲ انیمیشن، ۳۰ فیلم مستندو ۱۱۰ فیلم کوتاه برای اکران در این گروه اعلام آمادگی کرده اند . حجت الله ایوبی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی جمال امید،هوشنگ گلمکانی،جعفر صانعی مقدم،ایرج تقی پور،شهرام مکری،محمد رضا فرجی،مجید مسچی،سیف الله صمدیان و امیر حسین علم الهدی را به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری “سینمای هنر و تجربه” منصوب کرده است . در این هم اندیشی قرار است مجموعه از سوالها، دل مشغولی ها و نکته هایی که برای سینماگران مطرح است از سوی اعضای شورای سیاستگذاری  پاسخ داده شود و هم چنین  آنان  بتوانند از دغدغه ها و نگرانی ها و امیدهای سینماگران با خبر شوند .    سینماگران راهکارها ، پیشنهادها ، نظرات و نگرانی های خود را  از زمان انتشار فراخوان این گروه مطرح کرده اند.

نشست هم اندیشی فعالان سینمای هنر و تجربه و شورای سیاستگذاری ساعت ۱۷ تا ۲۰ روز یکشنبه ۶ مهر در خانه هنرمندان – خیابان ایرانشهر  برگزار می شود.  مسئولان گروه هنر و تجربه از همه سینماگران برای شرکت در این هم اندیشی دعوت می کنند.