رخشان بنی‌اعتماد در نوشتاری درباره اکران مستند «شش قرن و شش سال» نوشت.
به گزارش ایسنا، این هنرمند در این نوشتار آورده است: « آغاز اکران فیلم‌های گروه هنرو تجربه، شروع بدعتی تازه برای ادای احترام به سلیقه مخاطبان سینمای ایران است. رونمایی از گنجینه سینمای مستند بر پرده اکران که نادیده‌های بی‌بدیلی از هنر و فرهنگ سرزمین‌مان را در چنته دارد، مبارک.

نمایش فیلم با ارزش “شش قرن و شش سال “روایت مجسم پایداری هنر و هنرمند مستند ساز و شگون سرآغاز این حرکت است.
از گفته مجتبی میرتهماسب وام می‌گیرم که : مهم‌ترین سرمایه گذاران فیلم‌های فرهنگی، تماشاچیان فیلم هستند.
رسم دلپذیر دیدن فیلم در مقابل پرده نقره‌ای را بجا آوریم و سرمایه‌گذار آثار با ارزش فرهنگی میهن‌مان باشیم.
مجتبی میرطهماسب به عنوان کارگردان این اثر نیز نوشته است:
فیلم مستند “شش قرن و شش سال” به مرحله‌ ی اکران عمومی در سینماها رسید.
به عنوان کارگردان، به ناچار وظیفه ‌ی سرمایه ‌گذاری و تهیه ‌کنندگی آثارم را بر عهده می ‌گیرم!
به عنوان تهیه کننده، به ناچار در نقش پخش کننده نیز فعالیت می کنم!
و حالا که بالاخره یک فیلم مستند توانسته رنگ پرده ‌ی سینما به خود ببیند، جمله ‌ی همیشگی را تکرار می ‌کنم که: «مهم ترین سرمایه گذاران فیلم های فرهنگی، تماشاچیان فیلم هستند. حمایت و استقبال شما، تداوم و تکرارِ اکران فیلم های گروه هنر و تجربه را تضمین می-‌کند. و این تداوم، حیات سینمای مستقل و فرهنگی را… »
مستند «شش قرن و شش سال» از ۱۳ مهرماه ۱۳۹۳ به مدت ۳ ماه در سینماهای گروه هنر و تجربه در پردیس سینمایی آزادی، پردیس سینمایی کوروش، موزه سینما و خانه هنرمندان و مشهد: پردیس سینمایی هویزه اکران می‌شود.
در خلاصه موضوع این مستند آمده است: «گروهی موسیقیدان تلاشی را آغاز می‌کنند تا تصنیف‌های منسوب به «عبدالقادر مراغی»، برجسته‌ترین موسیقی‌دان، نظریه‌پرداز، نویسنده و شاعرِ ششصد سال پیش را به استناد کتاب‌ها و رسالات کُهن و از لابه‌لای تاریخ و فرهنگ ایران بازیابی و بازخوانی کنند. این گروه پس از شش سال کنکاش و تلاش و تمرین موفق می‌شود آثاری که قرن‌ها پیش از ایران به ترکیه نقل مکان کرده بودند را برای اولین بار ضبط و منتشر کند. در این فیلم پا به پای این موسیقیدان‌ها شاهد کشف دوباره‌ی ملودی‌ها، ریتم‌ها و فرم‌های فراموش‌شده‌ی موسیقی ایران خواهیم بود. آثاری ناشنیده که ریشه‌های موسیقی ایرانی را تا شش قرن به عقب می‌برد و عمیق‌تر می‌-کند» .
برخی از عوامل مستند «شش قرن و شش سال» عبارتند از: پژوهش، نگارش و کارگردانی: مجتبی میرتهماسب، تدوین صدا و تصویر: ژیلا ایپکچی، تصویربرداران: مجتبی میرتهماسب، ارسطو گیوی، صدابردار: مازیار شیخ‌محبوبی، صداگذاری و ترکیب صدا‌ها: امیرحسین قاسمی، عکس: امیر نیکنام پیرزاد، علی‌اکبر شیرژیان و با حضور گروه عبدالقادر مراغی: استاد محمدرضا درویشی، همایون شجریان، نگار بوبان، ساناز نخجوانی، علی صمدپور، سیروس جمالی، آرش شهریاری، سیامک جهانگیری، بهزاد میرزایی، سامر حبیبی، احسان ذبیحی‌فر و استاد محمدرضا شجریان و… سرمایه‌گذاران: مجتبی میرتهماسب، محسن صمدبیک، تهیه‌کننده: مجتبی میرتهماسب.
مستند «شش قرن و شش سال» سال گذشته سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد و در جشن مستقل مستند شانزدهمین جشن خانه سینما جایزه بهترین صدا را دریافت کرد.