عکس: مهری جمشیدی
عکس: مهری جمشیدی
عکس: مهری جمشیدی
عکس: مهری جمشیدی
عکس: مهری جمشیدی
همایون شجریان
احمد مسجد جامعی
جعفر پناهی
مهتاب نصیرپور
فاطمه معتمد آریا
عکس: مهری جمشیدی
محمد رحمانیان
رخشان بنی اعتماد
فاطمه معتمد آریا
رخشان بنی اعتماد

در مراسم دیدار و گفت وگوی عوامل فیلم مستند “شش قرن شش سال “با تماشاگران عنوان شد
ابراهیم مختاری: امیدوارم تلویزیون بیدارشود
مراسم دیدار و گفت وگوی عوامل فیلم مستند “شش قرن شش سال” با تماشاگران روز گذشته با حضور جمع کثیری از هنرمندان و سینماگران در پردیس سینمایی کورش برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی گروه هنر وتجربه، در این مراسم که افراد مطرحی چون احمد مسجد جامعی، کیومرث پوراحمد، جعفر پناهی، رخشان بنی اعتماد، فرهاد توحیدی، همایون شجریان، محمد رحمانیان، مهتاب نصیر پور، فاطمه معتمد آریا، اشکان خطیبی و…. حضور داشتند ناصر صفاریان منتقد وکارگردان سینمای مستند به عنوان مجری این مراسم، در ابتدا از عوامل سازنده فیلم «شش قرن و شش سال» دعوت کرد تا روی صحنه حاضر شوند. در ادامه مجتبی میر تهماسب کارگردان مستند “شش قرن، شش سال” در صحبتهایی گفت: این مستند هم از نظر ساخت و هم از نظر تولید، مسیر غیر متعارفی را طی کرد و از موارد نادری است که به اکران می رسد. من امیدوارم که طرح هنر و تجربه ادامه دار باشد و اکران فیلم های مستند در این گروه ادامه داشته باشد و فشارها مانع تداوم اکران این فیلمها نشود .
میر تهماسب با تشکر از محسن صمد بیگ یکی از سرمایه گذاران مشترک فیلم گفت: محسن صمد بیگ یکی از کسانی بود که در این وانفسای اقتصادی که چهار دولت آمدند و رفتند، از این فیلم مستند حمایت کرد و سرمایه خودش را در این مسیر خرج کرد.
میر تهماسب در ادامه گفت: دوست دارم دراینجا، جای مجید بهرامی را خالی کنم . می دانیم که او چهار الی پنج سالی است که درگیر بیماری سرطان است. برای سلامتی مجید بهرامی دعاکنید و این نمایش را نیز به مجید بهرامی تقدیم می کنم .
ابراهیم مختاری کارگردان مطرح سینما و رییس انجمن مستند سازان نیز در این مراسم گفت :از اکران فیلمهای مستند در گروه هنر و تجربه خوشحالیم و بر خلاف برنامه مدیر قبلی در معاونت سینمایی که فیلمهای مستند را در سینما سپیده اکران کرد از این برنامه استقبال می کنیم. ما نسبت به عدم موفقیت طرح قبلی هشدار داده بودیم ولی به هشدارهای ما توجهی نشده بود وآن طرح با شکست مواجه شد .
او ادامه داد: تداوم اکران فیلمهای مستند در گروه هنر و تجربه بسیار مهم است و طبیعی است که مستند سازان از اکران فیلمهای مستند خوشحال باشند. به نظرم اکران فیلمهای مستند نقطه پیروزی مشترکی برای مستند سازان و سیاستگذاران است .
مختاری افزود: تلویزیون باید از مدتها قبل به سینمای مستند توجه ویژه ای می کرد که متاسفانه این کار را نکرده است. متاسفانه هیچ سیاست و چشم اندازی برای حمایت از مستند در تلویزیون وجود ندارد و امیدوارم این حرفهای ما باعث بیدار شدن تلویزیون شود.
محمد رضا درویشی نیز دراین مراسم گفت: شش سال جریان ساخت و ضبط این موسیقی به طول انجامید. در طول این سال ها مجتبی میرتهماسب از ما فیلم گرفت و در مجموع ۱۵۰ ساعت از ما راش گرفت که در نهایت شما ۸۰ دقیقه از آن را این فیلم مستند تماشا می کنید.
همایون شجریان، خواننده مطرح نیز گفت: لازم است که تشکر ویژه ای از آقای درویشی کنم که اصلی ترین زحمات را ایشان برعهده داشت. از مجتبی میرتهماسب تشکر می کنم که این فیلم مستند را ساخت، من روزهای اول فکر می کردم که او در یکی دو جلسه فیلمبرداری را انجام می دهد و تمام می شود اما میرتهماسب شش سال با ما همراه بود ولی انرژی که میر تهماسب داشت من را شگفت زده کرد.

عکاس: مهری جمشیدی