«مونا احمدی» بازیگر فیلم سینمایی ماهی و گربه که این روزها در گروه هنر و تجربه اکران شده است از تجربه همکاری با شهرام مکری به خبرنگار سرویس سینمایی خبرگزاری برنا گفت: تمام لحظات بازی در فیلم ماهی و گربه مثل یک کلاس درس بود و ما می دانستیم که قرار است جلوی دوربین کارگردانی برویم که باهوش است و قواعد سینما را دقیق می داند. بازی در این فیلم تجربه جدیدی بود که کمتر کسی شانس تجربه کردنش را در فضای سینمای ایران داشت.
وی افزود سکانس پلان فیلم برداری شدن این فیلم برای همه گروه هیجان انگیز بود. وقتی جلوی دوربین می رفتیم حس می کردیم که اینجا صحنه تئاتر است و تمام لحظات بازی در این فیلم سینمایی را مثل لحظاتی اجرا کردیم که بر روی صحنه تئاتر هستیم و حس می کردیم که تماشاگر یک قدم با ما فاصله دارد.
بازیگر فیلم وضعیت سفید با ابراز خوشحالی از فعالیت سینمایی گروه هنر و تجربه گفت: هیچکدام از عوامل فیلم امیدی به اکران ماهی و گربه نداشتیم و با این پیش زمینه ذهنی جلو می رفتیم که فیلم قبلی شهرام مکری که هنوز توقیف است و وضعیت نامشخصی دارد دومین فیلم او هم به همین سرنوشت دچار خواهد شد. اما اکران این فیلم در گروه هنر و تجربه و استقبال بی نظیری که مخاطبان در این روزها از آن کردند همه ما را امیدوار کرد و هنرمندان همیشه به همین فضای امید و نشاط احتیاج دارند.
وی در پایان گفت: امیدوارم که این فیلم به طور منظم و گسترده تری اکران شود که تمام عوامل این گروه فیلم برداری که اکثراً جوان و با انگیزه هستند پاسخ تمام زحماتشان را بگیرند.