مراسم گفت و گو و دیدار با عوامل یک شب ساخته نیکی کریمی روز گذشته در سینما آزادی برگزار شد.
در این مراسم که احمد طالبی نژاد، نوید محمد زاده، هایده صفی یاری، آزاده نامداری، حسین جعفریان، میثم مزلقانی ، امیر عابدی و… حضور داشتند شاهین امین منتقد سینما به عنوان مجری برنامه در صحبتهایی با نقل قول از عباس کیارستمی عنوان کرد: کیارستمی چند سال قبل در صحبتهایی گفته بود که دیگر توقیف فیلمها بی معنی شده است وقتی که سی دی بسیاری از فیلمهای توقیفی به راحتی در خیابانها عرضه می شود .
شاهین امین با اشاره به این سخنان گفت: گذشت فیلمها نشان داده است که توقیف فیلمها هیچ وقت نتیجه نداده است و من امیدوارم که همه فیلمها در زمان خودشان اکران شوند و به بلای توقیف دچار نشوند .
شاهین امین همچنین در این برنامه با اشاره به اکران نشدن ده ساله فیلم یک شب، بخشهایی از نامه نیکی کریمی در سال ۸۶ را خطاب به مسئولان سینمایی خواند که در این نامه نسبت به اکران نشدن فیلم یک شب انتقاد شده بود. در این نامه نیکی کریمی به این موضوع اشاره کرده بود که این فیلم روزی اکران خواهد شد .
نیکی کریمی نیز در صحبتهایی گفت: از آقای ایوبی، امیرحسین علم الهدی، امیر عابدی و تمامی دست اندرکاران گروه سینمایی هنر و تجربه تشکر می کنم که با این اقدام باعث شدند تا فیلم هایی از این قبیل بتواند در این گروه سینمایی اکران شود. نیکی کریمی همچنین با لحن جالبی از همه کسانی هم که در طول این ۱۰ سال نگذاشتند فیلم اکران شود تشکر کرد .
او ادامه داد : فیلم یک شب در سالهای اخیر، مسیر دشواری را طی کرد و ما دراین سالها سختی های فراوانی کشیدیم .
نیکی کریمی با تشکر از حسین جعفریان فیلمبردار فیلم یک شب گفت: ما در یک زمستان سخت این فیلم را ساختیم. جالب است بدانید که من در آن زمان انعطاف امروز خود را نداشتم و سر هر پلان چانه می زدم و می گفتم باید حتما؛ اینجوری باشد .
کریمی با اشاره به همکاری با حسین جعفریان گفت : همکاری با آقای جعفریان خیلی لذت بخش بود و جزو افتخاراتم محسوب می شود.
حسین جعفریان فیلمبردار یک شب نیز در صحبتهایی گفت: متاسفم که ده سال پیش این فیلم نمایش داده نشد و خوشحالم که پس از ده سال نمایش داده می شود. به نظرم اگر ده سال پیش این فیلم نمایش داده می شد بازتاب بسیار بهتری می داشت .
جعفریان ادامه داد: با توجه به اینکه تمامی صحنه های فیلم در شب اتفاق می افتاد من مجبور بودم از نگاتیو های خاصی استفاده کنم که برخی از آنها در ایران نبود و برای یک نگاتیو که از انگلستان برای من بیاورند ۲۵روز فیلمبرداری را به تعویق انداختم. سایت کداک هم برای تبلیغ این نگاتیوش، بخشی از فیلم یک شب را در سایت خود گذاشت.

عکاس: میلاد بهشتی