اولین تجربه اکران فیلم های گروه سینمایی «هنر و تجربه» در مشهد که از هفتم مهر در سینما هویزه آغاز شده با استقبال بسیار زیاد علاقه مندان به هنر هفتم مواجه شده است. این اولین بار است که فیلم های این گروه سینمایی به طور همزمان با تهران در مشهد روی پرده رفته است، اما میزان استقبال مردمی از نمایش این فیلم ها نشان می دهد آثار این گروه سینمایی مورد پسند اهالی سینما در مشهد قرار دارد و این تجربه، ضرورت تداوم اکران این آثار درشهرستان ها را به خوبی نشان می دهد.
مدیر سینما هویزه مشهد در این باره می گوید: طی ۲ سال گذشته پیگیر اکران فیلم های هنری در سینما هویزه بودیم که خوشبختانه معاونت سینمایی وزارت ارشاد با اکران این فیلم ها در مشهد به عنوان اولین شهرستان اکران کننده موافقت کرد. مهدی کریمی در گفت و گو با مهر می افزاید: فیلم هایی که در این گروه سینمایی اکران می شود فیلم های خاص هنری است و همه می توانند از آن استفاده کنند اما بیشتر مورد توجه و علاقه طیف هنرمندان و مخاطبان حرفه ای سینماست.
فیلم های در حال اکران
در حال حاضر ۶ فیلم برای اکران در گروه سینمایی هنر و تجربه انتخاب شده است که همزمان با سینماهای تهران، در پردیس سینمایی هویزه مشهد نیز به نمایش درمی آید. «شش قرن، شش سال»، «از تهران تا بهشت»، «بیداری برای ۳ روز»، «ماهی و گربه»، «تابور» و «یک شب» فیلم های بلند سینمایی است که اکران آن از هفته دوم مهرماه در مشهد آغاز شده است و طبق برنامه اعلام شده تا ۱۰ آبان ادامه دارد.
فیلم های کوتاه و مستندهای کلاسیک
همچنین در گروه فیلم های کوتاه آثار «از طرف آن ها»، «چند کیلومتر دورتر»، «ماه عسل» و «سوزن» ۱۰ آبان ماه در ساعت ۱۵ به نمایش در خواهد آمد. ساعت ۱۵ سوم آبان نیز زمانی است که برای اکران فیلم های کوتاه کلاسیک «خانه مادری ام مرداب» ، «دایره»، «بیگانه و بومی»، «دو خواهر» و «سینما سگ» تعیین شده است. مستندهای کلاسیک ایرانی «اون شب که بارون اومد»، «ندامتگاه» و «تهران پایتخت است» نیز ساعت ۱۷ امروز و پنجم آبان روی پرده خواهد رفت. «یک اتفاق ساده» نیز نام فیلمی است که در گروه هنر و تجربه کلاسیک ایرانی قرار دارد و علاوه بر ساعت ۱۳ یکم آبان ماه، ساعت ۱۷:۳۰ هشتم آبان در سینما هویزه اکران خواهد شد. همچنین در بخش هنر و تجربه کلاسیک خارجی «مردی با دوربین فیلم برداری»، «شعر سینما» و «دشت بژین» امروز و پنجم آبان ماه ساعت ۱۷ به نمایش در خواهد آمد و فیلم «سزار باید بمیرد» در گروه هنر و تجربه خارجی ساعت ۱۷ سی ام مهر و ساعت ۱۷:۳۰ هفتم آبان اکران می شود. اینترنتی بلیت فیلم های گروه «هنر و تجربه» در روزهای قبل از اکران، از سایت سینما تیکت به نشانی cinematicket.org امکان پذیر است.
جدول اکران فیلم های گروه سینمایی «هنر و تجربه» در سینما هویزه مشهد
نام فیلم تاریخ و زمان اکران
شش قرن، شش سال ۹۳/۸/۴ ساعت: ۱۵ * ۹۳/۸/۶ ساعت: ۱۵
از تهران تا بهشت ۹۳/۷/۲۹ ساعت: ۲۱
بیداری برای ۳ روز ۹۳/۸/۳ساعت: ۱۹ * ۹۳/۸/۵ ساعات: ۱۵ و ۲۱:۳۰ * ۹۳/۸/۹ ساعت: ۱۹
ماهی و گربه ۹۳/۷/۲۸ ساعت: ۱۹ * ۹۳/۷/۲۹ ساعت: ۱۷ * ۹۳/۷/۳۰ ساعات: ۱۵ و ۱۹
تابور ۹۳/۸/۲ ساعت: ۱۹ * ۹۳/۸/۴ ساعت: ۱۷ * ۹۳/۸/۷ ساعت: ۱۵ * ۹۳/۸/۱۰ ساعت: ۱۹
یک شب ۹۳/۷/۲۸ ساعات: ۱۵ و ۲۱:۳۰ * ۹۳/۷/۲۹ ساعت: ۱۹:۳۰ * ۹۳/۷/۳۰ساعت ۲۱:۳۰ *
اکران فیلم های از تهران تا بهشت،ماهی و گربه و یک شب تا ۱۰ آبان ادامه دارد