شاهد احمد لو کارگردان فیلم کوتاه«سینما سگ»در گفت و گو با ستاد خبری سینمای هنر و تجربه درباره آغاز این حرکت و تاثیری که در کلیت سینما خواهد داشت،گفت:«گروه سینمای هنر و تجربه درسینما حرکت تاثیر گذار و مهمی بود که باید انجام می شد و موفقیت این طرح منوط به گذر زمان است تا نتایج بهتری بگیریم.»
او ادامه داد: «قطعا هر اتفاق تازه در سینمایی ما کاستی های خودش را دارد که به مرور بر طرف می شود و قطعا نباید این کاستی ها مثل چماقی بر سر این اتفاق باشد. این طرح تازه و نو پا است و نیاز به حمایت تمامی اهالی سینما دارد. اتفاقات این گروه سینمایی در حال حاضر نباید منتقدانه باشد.»
احمد لو در پاسخ به این پرسش که تجربه حضورش در این گروه سینمایی چطور بوده>گفت:«در حال حاضر صحبت کردن در مورد این اتفاق زود است. اما خاطرم هست در دوره ای در انجمن سینمای جوان که نسل ما فیلم کوتاه می ساخت سینما فلسطین هر دوشنبه ساعت ۱۰ صبح به نمایش فیلم های کوتاه اختصاص داشت و استقبال بسیار خوبی از فیلم ها می شد .مقصودم این است که علاقه مندان این حوزه قطعا پیگیر نمایش فیلم های مورد علاقه شان هستند و هنر و تجربه بستر خوبی است برای کسانی که به دنبال نوع دیگری از سینما هستند.»