گروه سینمایی هنر و تجربه هم زمان با آغاز اکران فیلمها، مجلات ۱۶ صفحه ای هفتگی خبری را منتشر کرده و در کنار آنها به عنوان ماهنامه یک شماره متفاوت و تحلیلی را در ۸۴ صفحه منتشر می کند .
در این شماره ماهنامه نقدها و تحلیلهای جمعی از منتقدان سرشناس سینمای ایران درباره فیلمهای سینمایی و مستند اکران شده در این گروه سینمایی به چاپ رسیده است و هم چنین مجموعه گفتگوهایی با کارگردانهایی که آثارشان به نمایش درآمده به صورت تفصیلی انجام شده است . گزارشی از گروه سینمایی «آسمان باز» و این که دلایل عدم موفقیت آن چه بود؟ پژوهشی از منوچهر اکبرلو با موضوع سلیقه و ذائقه ایرانی ها از سینما و گزارشی درباره جشنواره های تجربه گرا منتشر شده است. هم چنین دست اندرکاران ماهنامه فراموش نکرده اند که تجربه کشورهای دیگر را نیز بررسی کنند و به این ترتیب آمار پرفروشهای سینمای مستقل آمریکا را نیز در اختیار خوانندگان قرار داده اند.
گفتگوی مجید برزگر و شهرام مکری درباره سینمای پیشرو به همراه نقدی از مهرزاد دانش درباره فیلم «ماهی و گربه»، گفتگوی ناصر صفاریان با مجتبی میرتهماسب درباره فیلم شش قرن و شش سال به همراه نقدهایی از سعید عقیقی و پیروز کلانتری، گفتگوی شاهین امین با نیکی کریمی کارگردان فیلم «یک شب» و نقدی از آنتونیا شرکا وهم چنین گفتگوی علی علایی با ابوالفضل صفاری درباره فیلم سوررئال «از تهران تا بهشت » از مطالب این شماره ماهنامه است . هم چنین گفتگو با کارگردان فیلم «بیداری برای سه روز» و نقد « شاهپور عظیمی» درباره ساخته «مسعود امینی تیرانی» از دیگر مطالب منتشر شده است.
این نشریه در تمام سالنهای گروه سینمایی هنر و تجربه به صورت رایگان عرضه می شود.