در طول حدود یک ماهی که از اکران فیلمها در گروه سینمایی هنر و تجربه می گذرد، نظرات متعددی درباره آثاری که برای اکران انتخاب شده و به نمایش در می آیند،  نظرات خود را مطرح کرده اند . نظرات آنان درباره انتخاب فیلمهای کلاسیک هم چون «یک اتفاق تازه» یا فیلمهای سینمایی انتخاب شده در زیر می آید.
حمید امجد، کارگردان سینما و تئاتر:
مسلماً بازگشت به تاریخ و مرور کردن کارهای تاریخی، نه تنها اتفاق بسیار بجا و خوبی است بلکه بسیار هم ضروری است. این اتفاق باید ادامه پیدا کند و به واسطه آن ما فیلم های بیشتری ببینیم. حتی دیدن نمونه های فیلم فارسی هم برای علاقه مندان و مخاطبان حرفه ای سینما می تواند مفید باشد. امیدوارم حرکتی که با اکران این فیلم ها شروع شده، نتیجه قابل قبولی داشته باشد و ناکام نماند. چون غیاب فیل مهایی از این دست ما را به این جایی که الان هستیم رسانده است.
امید روحانی، منتقد:
همه جای دنیا این اتفاق می افتد و ما بعد از ۴۰ یا ۵۰ سال داریم کاری را انجام می دهیم که در جهان بارها انجام شده است. به زبان دیگر ما دوباره چرخ را اختراع کردیم که پیش از این اختراع شده بود. در فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی این نوع فیلمها از مالیات معافند و کمک دولت را نیز همراه خود دارند. برای اکران این فیلمها باید یک نسخه نو ارائه شود و اگر فیلمی زبان اصلی آن کشور را ندارد زیرنویس داشته باشد. بنابراین یک بار دیگر مردم می توانند این فیلمها را ببینند. در چنین شرایطی است که سینمایی در طول کل سال مثلاً فیلمی از آیزنشتاین نشان می دهد و مخاطبان خود را پیدا کرده است. به نظرم این اتفاق کار واجب و لازمی است و باید در سینمای ایرانشکل می گرفت.
جعفر پناهی، فیلمساز:
در کل اتفاق خوبیست که چنین فیلمهایی اکران شوند و مخاطبان خاص خود را پیدا کنند. من به شدت موافق این کار هستم و امیدوارم کسانی که در حال جست و جوی انواع سینما هستند بتوانند از این فرصت استفاده کنند. ممکن است عده ای این نوع سینما را دوست نداشته باشند و با دیدن این فیلم ها خسته شوند ولی برای علاقه مندان به سینما این فرصت مغتنم است.

بولتن شماره ۲