مجید برزگر گفت: مطمئن هستم مخاطبان فیلم «پرویز» از دیدن آن ناراضی نخواهند بود.
به گزارش ایسنا، فیلم «پرویز» به کارگردانی مجید برزگر که در جشنواره سی‌ و‌ یکم فجر نمایش داده شد و علاوه بر جلب نظر منتقدان داخلی، در جشنواره‌های خارجی زیادی هم موفق به کسب جایزه شده است،‌ از ۱۶ آبان‌ماه در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران می‌شود.
برزگر درباره آغاز نمایش این فیلم در سینماها پس از دو سال به خبرنگار ایسنا گفت: فکر می‌کنم مخاطب فیلم‌هایی شبیه «پرویز» با فیلمی مواجه می‌شود که شاید در سلیقه و عادت عمومی که برای فیلم دیدن وجود دارد، جای نگیرد، چون تفاوت‌های عمده‌ای با آثار دیگر دارد.
وی ادامه داد:‌ این گونه فیلم‌ها بخش نادیده سینمای ایران هستند که مخاطب خود را پیدا می‌کنند و او را ناراضی از سینما بیرون نمی‌فرستند.
این کارگردان همچنین افزود: ممکن است فیلم «پرویز» مشابه مدل ذهنی تماشاگران نباشد، اما بدون تردید مخاطبان از دیدن آن ناراضی نخواهند بود حتی اگر آن را دوست نداشته باشند.
برزگر اظهار کرد: برخی فیلم‌ها مانند «پرویز» برای جذب مخاطب به هر قیمتی دست به هر کاری نمی‌زند و مخاطب خود را دست کم نمی‌گیرد، مخصوصا اینکه بسیاری از فیلم‌هایی که در جریان اصلی سینما ساخته می‌شوند بیشتر، از الگوهایی که جواب داده پیروی می‌کنند، اما من تلاش کردم در «پرویز» بدون هیچ ملاحظه‌کاری همه آنچه را که درست‌ است، استفاده کنم.
به گزارش ایسنا،‌ فیلم «پرویز» به تهیه‌کنندگی سعید آرمند،‌ زندگی روزانه مردی ۵۰ ساله به نام «پرویز» را روایت می‌کند که تمام زندگی‌اش با پدرش در شهرکی زندگی کرده و کارهای پدر و ساکنان شهرک را انجام داده است، اما پدرش که قصد ازدواج دارد از او می‌خواهد برای زندگی به جای دیگری برود. پرویز که سرخورده شده قصد دارد به پدر و اهالی شهرک بفهماند که به این آسانی نمی‌توانند او را از زندگی‌شان حذف کنند.
در این فیلم که برزگر آن را “تهرانی‌ترین” فیلم خود می‌داند، «لوون هفتوان»، «حمیرا نونهالی»، «محمود بهروزیان» و «علی رامز» در این فیلم بازی کرده‌اند.
«پرویز» دومین فیلم سینمایی مجید برزگر است که پیش از این در جشنواره‌های مختلفی از جمله سن‌سباستین، روتردام، تسالونیکی، سائوپائولو، کرالا، ایروان، داکا، فوکوئوکا و… حضور داشته و جوایزی از جمله جایزه ویژه هیات داوران جشنواره سن‌سباستین، جایزه بهترین فیلم جشنواره کرالا، جایزه زردآلوی نقره‌ای جشنواره ایروان، جایزه نتپک (شبکه توسعه سینمای آسیا) از جشنواره آسیاتیکای رُم دریافت کرده و دیپلم افتخار بهترین فیلم از جشن منتقدان سینمای ایران را نیز گرفته است.
منبع ایسنا:

برچسب‌ها: