دیدار مردمی عوامل فیلم سینمایی «بیداری برای سه روز» شب گذشته ۱۸ آبا ماه در باغ موزه سینما انجام شد.
در ابتدای این مراسم شاهین امین منتقد سینما،گفت: «امیدوارم این جلسات همانند گروه سینمای هنر و تجربه ادامه پیدا کند و باز هم آرزو می کنم هنر و تجربه صاحب یک مجتمع مخصوص به خود شود و بصورت روندی جریان ساز ادامه داشته باشد».
پس از صحبت های امین،مسعود امینی تیرانی (کارگردان)،سهیلا گلستانی (بازیگر) و مجید شیخ انصاری(تهیه کننده) برای صحبت درباره فیلم پیش از نمایش روی صحنه آمدند.
تیرانی در پاسخ به این پرسش، که ایده ساخت این فیلم چرا به ذهنش رسیده و ساخت اینگونه فیلم ها به نظر به یک جنون لذت بخش نیاز دارد! گفت: «شاید در این فرصت کوتاه زمان مناسبی برای توضیح چگونگی ساخت فیلم نباشد.برای ساخت این فیلم دقیقا یک تصمیم جنون آمیز گرفته شد.خانم گلستانی لطف کردند و به نوعی ماجرا را آغاز کردند».
او ادامه داد: «تصمیم اولیه اینطور بود که زن و مرد قصه بعد از سه روز بی خوابی اتفاقات عجیب و غریبی را تجربه کنند،این ایده کنار گذاشته شد و بعد فکر کردیم اگر دو نفر سه شبانه روز بیدار باشند چه کار می توانند بکنند؟زمانی که تصمیم به ساخت فیلم گرفتم پیشنهاد را با چند نفر در میان گذاشتم .نه به این خاطر که بازیگری برای کار پیدا کنم.منتظر بودم تا ببینم کسی پیشنهادی مطرح می کند و یا جسارت وارد شدن به این کار را دارد،یا خیر؟و در نهایت خانم گلستانی این جسارت را به خرج داد».

تیرانی افزود: «کمتر بازیگری است که با یک ایده یک خطی مقابل دوربین برود و بدون دکوپاژ یا میزانسن و فقط در حضور دوربین بدون اینکه بداند قرار است چه اتفاقی بیفتد حاضر به بازی کردن شود.اما این جسارت را پرویز پرستویی و سهیلا گلستانی داشتند».
سپس سهیلا گلستانی درباره چگونگی حضور در این پروژه گفت:«کاری که در این فیلم کردم به نظرم عجیب نیست.معمولا درباره تاثیر فیلم کوتاه در سینمای بلند زیاد صحبت می کنیم و به نتیجه ای هم نمی رسیم.این تجربه گرایی در من به واسطه انجام کار کوتاه وجود دارد و باعث می شود از این فیلم دفاع کنم.متاسفانه در سینمای بلند ما این روحیه تجربه گرایی متداول نیست اما دقیقا در کار کوتاه بر عکس است».
او افزود: «ایده این فیلم انقدر جذاب بود که هر کسی دوست داشته باشد آن را تجربه کند.این فیلم اثر اقای تیرانی است.اگر هر کارگردان دیگری کار می کرد تاثیر سلیقه و نگاه خودش را بر فیلم می گذاشت. ما در این فیلم ۷۲ ساعت زندگی کردیم و این کاش یک جریان مطالعاتی و علمی درباره این ۷۲ ساعت انجام شود.بازی در این فیلم تاثیر زیادی در زندگی شخصی و دیدگاه سینمایی من داشت».
در پایان شیخ انصاری،در پاسخ به اینکه چرا تهیه کنندگی چنین کار تجربی را پذیرفته است،گفت: «برخی کارها را اگر انجام ندهید احتمالا کسی به سراغ آن نمی رود و این فیلم از جمله همین کارها است.برای من انجام دادن فرایند اهمیت داشت .فیلم گزارشی است از انچه گذشت».
تیرانی نیز افزود: «بعد از اینکه کاری ساخته می شود ،بخشی از انتظارات شکل می گیرد و بخشی دیگر خیر.من از آنچه شکل گرفته است راضی ام.در ابتدا این را پذیرفته بودیم که ممکن است بعد از این سه روز نتیجه ی مطلوبی نگیریم اما همگی این ریسک را پذیرفتیم و اگر در گام بعدی این ایده به شکل دیگری اجرا شود قطعا نواقص آن برطرف خواهد شد».