بازی در فیلم «ماهی و گربه» برایم تجربه‌ای عجیب بود. تا پیش از این، فیلم‌های کوتاه شهرام مکری را دیده بودم و با ذهنیتش آشنا بودم. اما کنجکاوی من بیشتر درمورد اجرای کار بود و به‌عنوان بازیگر می‌دانستم در کار متفاوتی حضور خواهم داشت.
شخصیت من در این فیلم با تمرین‌هایی که پیش از فیلم داشتیم، شکل گرفت و تمرین‌های من و سعید ابراهیمی‌فر به شکل‌گیری بیشتر نقش‌هایی که بازی می‌کردیم کمک کرد. نکته‌ای که وجود دارد این است که معمولا زوج‌هایی که در فیلم‌های سینمایی می‌بینیم، خصوصا زوج‌هایی که در کارهای خلاف دست دارند به‌گونه‌ای هستند که یکی عقل کل و دیگری بازوی اجرایی است. در صحنه اول این فیلم هم کاملا مشخص است که عقل کل در فیلم «سعید» است و بازوی اجرایی من.
وقتی در ایتالیا مستند می‌ساختم، چندین‌بار وارد دیوانه‌خانه‌های آنجا شدم و آدم‌هایی که جنون داشتند یا تجاوز کرده بودند را از نزدیک دیدم، چیزی که برایم جالب بود این بود که فکر می‌کردم آدم‌هایی به ظاهر وحشتناکی باشند.؛ ولی آدم‌های مودبی به نظر می‌رسیدند. اما به مرور از چشم‌هایشان این جنون را حس می‌کردی و این نکته بسیار جالبی برای من بود و برایم مهم بود در «ماهی و گربه» شخصیتی را که بازی می‌کنم نگاه و رفتارش با هم همخوان نباشد.
از حاصل این فیلم بسیار راضی‌ام و اساسا چون روال تمرین‌های ما تئاتری بود، هماهنگی زیادی برای فیلمبرداری داشتیم و تجربه بسیار خوبی بود. اما این‌روزها خوشحالم که فیلم موردتوجه مردم قرار گرفته است، حدس می‌زدیم که فیلم موردتوجه نسل جوان قرار بگیرد اما تا پیش از نمایش فیلم در گروه سینمای «هنر و تجربه» فکر کردیم که مخاطب ما در اکران‌های محدود جشنواره فیلم فجر یا خانه هنرمندان فیلم را دیده است و نمایش پرمخاطبی نخواهیم داشت. اما دقیقا خلاف این حرف ثابت شد و استقبال بسیار زیاد مردم همه ما را غافلگیر کرد و از این بابت بسیار خوشحالم.
منبع: