محمد تاجیک
با محسن عبدالوهاب که به عنوان فیلمنامه نویس و کارگردان در سینمای ایران شناخته می شود درباره اکران فیلمها در گروه هنر و تجربه گفت و گویی کرده ایم که می خوانید:
+نظرتان درباره اکران فیلمها در گروه هنر و تجربه چیست ؟
_به نظرم این حرکت ،حرکت بسیار خوبی است و فکر می کنم به چیزی که بیش از هر چیز نیاز دارد تبلیغات فراوان است . تا علاقه مندان این نوع سینما از اکران فیلمهای مورد علاقه شان اطلاع پیدا کنند .
+ فکر می کنید گروه هنر و تجربه چه سر نوشتی را پیدا خواهد کرد ؟
_من برای گروه سینمایی هنر و تجربه آینده خوبی را می بینم.
+آیا خودتان هم به تماشای این فیلمها خواهید رفت ؟
_بخشی از تفریحات من رفتن به سینماست و قطعا به تماشای فیلمهای گروه هنر و تجربه خواهم رفت .
+آیا دیگران را هم به تماشای این فیلمها ترغیب می کنید؟
_بله ، برای اینکه معتقدم که من دیدن فیلمهای خوبی را پیشنهاد می کنم .من قطعا دیگران را به تماشای آثار هنرمندانه و لذت بخش گروه هنر و تجربه دعوت خواهم کرد.
+شما به تازگی به تماشای مستند شش قرن شش سال رفته اید نظرتان درباره این مستند چیست ؟
_به نظرم بسیار کم سابقه است که یک مستند ساز طی شش سال همراه یک گروه موسیقی همراه باشد . من خاطرم نمی آید که چنین اتفاقی افتاده باشد و از این نظر قابل توجه است. خود فیلم شش قرن شش سال هم فیلمی دیدنی و هنرمندانه است. به نظرم کار فوق العاده و ماندگاری در سینمای مستند است .
چه پیشنهادی برای تماشاگران این فیلم دارید ؟
من فکر می کنم هرکسی که در این مملکت به فرهنگ سرزمین خودش علاقه مند است و می خواهد در این زمینه بیشتر اطلاعات داشته باشد به نظرم واجب است که بیاید و این مستند را ببیند. به شخصه بسیار علاقه مندم که جوانان و نوجوانان به تماشای مستند شش قرن شش سال بنشینند . کار آقای درویشی یک چیزی به فرهنگ این مملکت اضافه کرده و بالطبع کاری که آقای میر تهماسب در این فیلم انجام داده بسیار ارزشمند است.

منبع : تجارت فردا – شماره ۱۰۸ – ۱۷ آبان ۹۳