باشگاه خبرنگاران : “مصطفی آل احمد” از امتناع بی دلیل مسئولان سینما هویزه از اکران فیلم “پوسته”‌ انتقاد کرد.
مصطفی آل احمد نویسنده و کارگردان و تهیه کننده فیلم “پوسته”‌ در گفتگو با خبرنگار گروه سینما گفت: با وجود محدودیت در تبلیغات، این فیلم با استقبال مخاطبان مواجه شده است.
وی در ادامه بیان کرد:‌ گروه سینمای هنر و تجسمی، فیلم‌های مستقلی را شامل می شود که با توجه به انرژی فیلم‌ساز، ساخته شده است.
وی ادامه داد:‌ با توجه به محدودیت‌های تبلیغاتی و معرفی نشدن این فیلم به مخاطب عام، در خانه هنرمندان از دیشب پیش فروش این فیلم را با ۱۵۰صندلی داشته‌ایم و به نظر من باید نهادهای دیگر در این کار هنری که به نفع فرهنگ و هنر جامعه است سهیم شوند، چون سینمای هنر و تجربه اتفاق بزرگ و مهم در دنیای هنر و سینمای کشور است.

* انتقاد آل احمد از اکران نشدن “پوسته” در مشهد

آل احمد با انتقاد از رفتار مسئولان سینما هویزه در جلوگیری از اکران فیلم‌ “پوسته” عنوان کرد:‌ این موضوع برای من جالب است، ما در مملکتی زندگی می‌کنیم که قوانین شناخته شده و مشخصی دارد و این که الان دوره‌ای نیست که یک شهر با توجه به این که فیلم در جدول اکران هنر و تجربه قرار دارد و خلاف مقررات عمل کند، طبق قانون، سینما هویزه باید این فیلم را اکران کند، آن‌ها حتی از دستور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران هم پیروی نمی‌کنند و با وجود پیگیری‌ها از اکران آ‌ن در شهر جلوگیری می‌کند و در حالی که سینما هویزه طبق قراردادش موظف به نمایش فیلم است.

آل احمد در ادامه عنوان کرد:‌ سینمای هنر و تجربه یک حرکت فرهنگی مهم است که باید نهادهای دیگر از جمله حوزه هنری، بنیاد فارابی، بخش خصوصی و هم به این سینمای فرهنگی کمک کنند، چون حیات سینمای تجاری بستگی به این فیلم‌ها دارد.
وی خودداری سینمای هویزه از اکران “پوسته”‌را ظلم در حق مردم شهر دانست و گفت: این فیلم به خاطر ممیزی های سلیقه‌ای شش سال توقیف شد و حالا به دلیل اعمال سلیقه‌های فردی از اکران قانونی آن جلوگیری می شود، این حرکت غیر اخلاقی و خلاف قانون است، متاسفانه مسئولین ارشاد در قانع کردن آقایان در شهر موفق نبوده‌اند.
وی در پایان گفت:‌ خوشبختانه فیلم با وجود این محدودیت‌ها و اعمال سلیقه‌ها فروش خوبی داشته است و اگر به فیلم‌های هنر و تجربه که واقعا می توانند به سینما کمک کند، ظلم شود سینما موفقیتی کسب نمی‌کند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان