کیانوش عیاری (نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان ۶۳ ساله اهوازی)، نگارش فیلمنامه سینمایی «کاناپه» را‌‌ رها کرد و آن را نیمه‌ تمام گذاشت. کیانوش عیاری با اعلام این خبر به صبا گفت: مدتی‌ است که نگارش فیلمنامه «کاناپه» را به دلیل تمرکز نداشتن کافی بر سوژه،‌‌ رها کرده‌ام و مشغول نگارش فیلمنامه جدیدم هستم تا به زودی و با پایان نگارش آن، فیلم جدیدم را آغاز کنم.
او افزود: فیلمنامه جدیدم که هنوز عنوانی برایش انتخاب نکرده‌ام؛ مانند دیگر فیلم‌ هایم، موضوع روز را در بر می‌گیرد و در مورد انسان است.
همچنین زمزمه‌هایی مبنی بر اکران «خانه پدری» (آخرین فیلم ساخته شده کیانوش عیاری) پس از کش و قوس‌های فراوان، در اول دی در گروه سینمایی هنر و به تجربه، شنیده می‌شود.
این فیلم سینمایی پر حاشیه قرار است همراه با «باز هم سیب داری؟» ساخته جنجالی بایرام فضلی در دوره سوم اکران گروه هنر و تجربه – پس از دوره فیلم‌هایی مانند‌ «پرویز» مجید برزگر – اول دی اکران شود. در کنار این دو فیلم، فیلم سینمایی «صحنه‌های خارجی» علی‌رضا رسولی‌نژاد هم در این دوره اکران، روی پرده خواهد رفت که پیش از این، خبرش رسانه‌ای شده بود. هر سه این فیلم‌ها، محصول دهه هشتاد و از ساخته‌های قدیمی کارگردان‌ هایشان هستند و سال‌ها از ساختشان می‌گذرد. «صحنه‌های خارجی» محصول ۱۳۸۳، «باز هم سیب داری؟» محصول ۱۳۸۵ و «خانه پدری» محصول ۱۳۸۹ است.
فیلم جدید کیانوش عیاری، اگر جلوی دوربین برود؛ یازدهمین ساخته او در طی سی سال فعالیت فیلم‌سازیش در سینمای ایران خواهد بود.