در این برنامه که به دلیل حضور نیکی کریمی بر سر فیلمبرداری فیلم جدیدش بدون حضور او برگزار شد، شاهین امین در صحبتهایی عنوان کرد: اینکه می‌گویند فیلم «یک شب» تحت تاثیر کیارستمی بوده ،از نظر برخی یک ویژگی مثبت و از نظر برخی دیگر ممکن است یک ویژگی منفی محسوب شود ولی به نظرم این موضوع از اهمیت چندانی برخوردار نیست.
او ادامه داد: برخی اینکه یک فیلمساز مثلا تحت تاثیر سینمای کیارستمی و یا فرهادی باشد را همانند یک ناسزا می‌دانند. در حالی که این تصور غلط است. بعضی فیلمسازان مثل کیارستمی و یا فرهادی بدون اینکه خودشان بخواهند نگاه زیبایی شناسانه‌شان در فیلمهایشان بر روی خیلی‌ها تاثیر می‌گذارد. در موسیقی هم ما با چنین وضعی مواجه هستیم و مثل فرهادی و کیارستمی در سینما ،شجریان در موسیقی نیز چنین وضعی را دارد.یا در هنرهای تجسمی هم خیلی‌ها تحت تاثیر مرتضی ممیز هستند.
این منتقد سینما در بخش دیگری از صحبتهایش گفت: ممکن است که بپذیریم که فیلم «یک شب» تحت تاثیر سینمای کیارستمی بوده باشد ولی اینکه بهترین فیلمهای کیارستمی را با اولین فیلم یک کارگردان مقایسه کنیم درست نیست.
شاهین امین در پاسخ به سوال تماشاگری گفت: اینکه می‌گویید آدمهایی که در فیلم وجود دارند ما به ازای واقعی آن را در جامعه ندیده‌ایم این درست نیست چون به راحتی افراد دیگری می‌توانند ثابت کنند چنین شخصیتهایی در جامعه وجود دارد.ممکن است که کارگردان نتوانسته است کاری کند که برای تماشاگر باور پذیر باشد.
این منتقد سینما در ادامه گفت: در فیلم شب نیکی کریمی واقعا سعی شده که شب فیلم واقعا شب باشد.آقای حسین جعفریان فیلمبردار فیلم شب با دوربین سی و پنج میلی متری کیفیت بسیار خوبی را به وجود آورده که متاسفانه دربسیاری از سینماهای ما نابود شده است .در فیلم شب تلاش شده بود که خود شب یک کاراکتر داشته باشد.
شاهین امین در بخش دیگری از این برنامه در پاسخ به سوال تماشاگری عنوان کرد: حواسمان باشد که به جای فیلمساز ،فیلم نسازیم .مثلا در زمان فیلم «قیصر» بعضی‌ها می‌گفتند چرا قیصر به کلانتری نمی‌رود ؟! خوب قیصر درباره شخصیتی است که به کلانتری نمی‌رود و اگر قرار بود قیصر به کلانتری برود فیلم دیگری می‌شد.مهم این است که فیلمساز چیزی را که می‌خواسته بگوید به خوبی بگوید.