پرویز پرستویی بازیگر مطرح سینمای ایران گفت و گوی مفصلی با محمد بیات در روزنامه اعتمادکرده و در بخشهایی از آن از بازی در فیلم بیداری برای سه روز ساخته مسعود امینی تیرانی سخن گفته است .
پرویز پرستویی در بخشهایی از این مصاحبه گفته است : سه فیلم «مهمان داریم»، “امروز “و «بیداری برای سه روز» عوالم متفاوتی داشتند که اتفاقا در راستای خلوت زندگی شخصی‌ام بود و به نوعی با این فیلم‌ها می‌توانستم این خلوت را نشان دهم. در فیلم «بیداری برای سه روز» خودم هستم، «پرویز پرستویی» و به من گفته‌اند سه روز دیگر باید از دنیا بروی و حالا چه می‌کنی و ما ٧٢ ساعت بیدار بودیم و تجربه جالبی بود. با خودم فکر می‌کردم اگر سه روز دیگر قرار باشد که نباشم چه کار می‌کنم؟ و از دنیا چه می‌خواهم؟… گویی همه چیز دست به دست هم داده تا در این سه فیلم بخش‌هایی از خود شخصی‌ام را که در آن دو سال با آنها درگیر بودم را نشان دهم، به این ترتیب هر سه فیلم نسبتی شخصی با خود من برقرار می‌کردند.
پرستویی در پاسخ به سوالی که در فیلم «سه روز بیداری» این فرصت ایجاد شد که بازیگر نباشید؟ گفته است : در این فیلم اصلا «بازیگر» نبودم و تنها کاری که نکردم «بازی کردن» بود. دراین فیلم هیچ نوع بازیگری نیست و همین آدمی هستم که الان جلوی شما نشسته‌ام. همان‌طور که گفتید طیف‌های متنوعی از نقش‌ها را ایفا کرده‌ام اما هنوز که هنوز است فکر می‌کنم خیلی رنگ‌ها و مایه‌ها در وجودم هست که متاسفانه خیلی از کارگردان‌هایی که با آنها کار کرده‌ام، نتوانسته‌اند به این رنگ‌ها و مایه‌ها دست یابند.
منبع : روزنامه اعتماد