نشست نقد و بررسی فیلم پرویز ساخته مجید برزگر با حضور عوامل این فیلم در خانه هنرمندان ایران برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه دراین مراسم که اجرای آن را کیوان کثیریان بر عهده داشت سعید آرمند تهیه کننده فیلم توضیحاتی درباره ساخت این فیلم ارائه داد و مجید برزگر در پاسخ به سوال تماشاگری درباره دلیل انتخاب بازیگری با ظاهر تنومند گفت : در فیلمنامه ای که ما نوشته بودیم پرویز مردی پنجاه ساله است که خیلی به خودش نمی رسد و موهایی ریخته و هیکلی چاق دارد .
او در ادامه گفت : ما برای پیدا کردن بازیگر نقش پرویز ، خیلی تلاش کردیم و وقتی جعفر پناهی لطف کرد و فیلمنامه راخواند به من پیشنهاد کرد تا آقای لووان هفتوان را در هم در نظر بگیرم . آقای پناهی که هفتوان را در کاندا دیده بود به من گفت به نظرم یک تماسی با او بگیری بد نیست. من هم طی تماسی که با او داشتم و با تمریناتی که با آقای هفتوان انجام دادیم ،در این تمرینات مشخص شد که چه انتخاب خوبی برای این فیلم بوده است .
لووان هفتوان بازیگر فیلم پرویز نیز در این نشست در پاسخ به سوالی که اصلا پرویز نمی تواند جنایتکار باشد گفت: من درتورنتو کانادا که زندگی می کردم در آنجا همسایه های زیادی داشتم که همه مهربان و دوست داشتنی بودند. یک بار در تلویزیون دیدم که یکی از این همسایه ها که ژاپنی بود در یک درگیری گردن یک نفر را زده بود. در حالی که هیچ کدام ما فکر نمی کردیم این فرد قاتل باشد.
او در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: پرویز در یک جاهایی دوست داشتنی در آمده است ولی این دلیلی نمی شود که خالقان اثر به پرویز بگویند دمت گرم .
مجید برزگر هم درادامه گفت : پرویز آدم روانی تیست وما نشان می دهیم در ابتدا آدم طبیعی و نرمالی است ولی برخورد بد جامعه او را به یک هیولا تبدیل می کند .
امیر پوریا منتقد سینما نیز دراین نشست گفت : در مجله ۲۴ مطلبی با تیتر “طفلکی ترحم برانگیز/ هیولای هولناک “نوشته بودم که در صفحه بندی این تیتر به شکل سهوی به شکل ناقصی منتشر شد . به نظر می رسد ما به بخش هیولای هولناک بیشتر توجه داریم و به بخش طفلکی ترحم برانگیز چندان توجه نمی کنیم .
پوریا در ادامه گفت : پایان فیلم مناسب تاثیری است که مجید برزگر کارگردان فیلم در نظر داشته .به نظر می رسد به یک پایان هولناک نیاز داشته فیلم تا ماجرا در ذهن تماشاگر ادامه پیدا کند .
مسعود آب پرور کارگردان سینما نیز که در نشست فیلم پرویز حضور داشت در صحبتهایی گفت :من فیلم را خیلی دوست داشتم و هرچه بگویم در ستایش از فیلم است . خوشبختانه پس از مدتها یک فیلم سه پرده ای از نظر روایی دیدم که پرده دوم خیلی پر است و پرده اول یک مقداری کشش لازم را ندارد. پرویز فیلم زمانه خودش است و به نظرم یک تراژدی مدرن است .
محمد رحمانیان هم که دراین نشست حضور داشت در اظهاراتی گفت: پرویز محصول خوب فیلم دیدن و فیلم خوب دیدن است  پرویز برای ما یاد آور جهان بی ایمانی است که نمی شود به آن امید بست. هم فیلم پرویز و هم فیلم ماهی و گربه شاخصه دوران غریبی در تاریخ و مملکت ما هستند . من به هر دوی این فیلمها سلام می کنم.
در این نشست واروژکریم مسیحی نیز حضور داشت که توضیح داد که نظراتش را به شکل خصوصی برای عوامل فیلم بازگو می کند .لیلا نقدی پری طراح صحنه و لباس این فیلم فضای همکاری دراین فیلم را بسیار خوب عنوان کرد: ما قبل از ساخت هر فیلم ،فیلمهای بسیاری می بینیم  و نقاشی های زیادی را نگاه می کنیم .
امین جعفری مدیر فیلمبرداری این فیلم و حامد رجبی از نویسندگان فیلمنامه این فیلم در ادامه توضیحاتی درباره همکاری با این فیلم ارائه دادند.
عکاس: میلاد بهشتی