فیلم‌های مسافر و لباسی برای عروسی ازساخته های عباس کیارستمی که در گروه هنر و تجربه اکران شده اند بعد از ظهر روز شنبه با حضور این کارگردان و تعدادی از هنر مندان مطرح سینما و تئاتر به شکل ویژه ای در پردیس سینمایی کورش به نمایش در آمد .
به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه ،این مراسم که به نوعی مراسم چهل سالگی فیلم مسافر محسوب می شد تعداد قابل توجهی از تماشاگران برای تماشای این ساخته کیارستمی به سینما کورش آمده بوند .
کیارستمی پیش از ورود به سالن سینمای کورش با استقبال از اکران فیلمش در گروه هنر و تجربه گفت: تشکیل گروه “هنر و تجربه” نتیجه خیلی خوبی برای سینمای متفاوت خواهد داشت.
پس از حضور سینماگران در سالن سینمای کورش ،مهدی هاشمی که قرار است در فیلم جدید امیر شهاب رضویان حضور داشته باشد در سخنان کوتاهی گفت من خیلی اتفاقی در این سینما حضور داشتم و وقتی شنیدم عباس کیارستمی حضور دارد برای دیدن ایشان به اینجا آمدم: من ارادت تاریخی به آقای کیارستمی دارم. آقای کیارستمی از زمان مسافر راه و روش زیبایی را برگزیده که راه و روش زیبای او همچنان ادامه دارد. من خوشحالم که می توانم در اینجا تعظیم خودم را نسبت به آقای کیارستمی ابراز کنم .
هاشمی تاکید کرد :به نظر من شیوه ای که عباس کیارستمی در ساخت های فیلمهای خود به کار گرفته است باریکه‌ای خاص از زیبایی است که فیلمسازان جوان، امروز متوجه آن شده اند.
محمد رحمانیان کارگردان مطرح تئاتر نیز دراین مراسم گفت مسیری که کیارستمی طی ۵۰ سال فیلمسازی طی کرده ،مسیری بوده که باعث شده او درکنار مخاطبانش باقی بماند.
او درادامه گفت : همیشه به فیلم «مسافر» یک ایراد داشتم که چرا آقای کیارستمی برای اولین و آخرین بار یک رویا را از کودکی که خوابیده نشان می‌دهد! اما سال‌ها گذشت تا متوجه شدم آن رویا و تصویر اتفاقا برای نزدیکی بیشتر مخاطبان بوده است.
رحمانیان تاکید کرد: هربار که فیلم مسافر را می بینم چیزهای جدیدی دارد و همچنان تازه است. او درادامه گفت: خوشحالم که پس از سالها اتفاق تازه ای در سینمای ایران به نام سینمای «هنر و تجربه» رخ داده است.